Wednesday, 29 June , 2022
تبلیغات
0

پنج راه نوآوری برای پایداری آینده کسب و کار

  • کد خبر : 14623
  • 22 آوریل 2022 - 3:50
پنج راه نوآوری برای پایداری آینده کسب و کار

پنج روند نوآوری که نشان می دهد پایداری چقدر ضروری است و چگونه شرکت های پیشرو برای ایجاد دنیای بهتر و کسب و کار بهتر تلاش می کنند. رهبران در حال ایجاد سازمان های یادگیرنده دائمی هستند. همه‌گیری، پذیرش بسیاری از فن‌آوری‌ها و روش‌های جدید کار را تسریع کرد، اما ریشه‌های آن‌ها به سال‌ها به […]

پنج روند نوآوری که نشان می دهد پایداری چقدر ضروری است و چگونه شرکت های پیشرو برای ایجاد دنیای بهتر و کسب و کار بهتر تلاش می کنند.

  • رهبران در حال ایجاد سازمان های یادگیرنده دائمی هستند.

همه‌گیری، پذیرش بسیاری از فن‌آوری‌ها و روش‌های جدید کار را تسریع کرد، اما ریشه‌های آن‌ها به سال‌ها به دیجیتالی شدن گسترده‌تر کسب‌وکار بازمی‌گردد، که نحوه کار، مهارت‌های مورد نیاز و نحوه توسعه آن‌ها را تغییر داده است.

تقاضا برای مهارت‌ها و آموزش‌های جدید در سراسر سازمان‌ها مشهود است، از تصمیم‌گیری‌های زنجیره تامین مبتنی بر داده، خودکار کردن کار در بازارهای کار فشرده، تا مدیریت سیستم‌های کاملاً جدید، مانند دوقلوهای دیجیتال که عملکرد تجهیزات را پیش‌بینی می‌کنند و نظارت می‌کنند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثر مردم انتظار دارند که اتوماسیون شغل‌شان را در دهه آینده تغییر دهد و بیشتر کارمندان نگران هستند که کمبود مهارت‌ها باعث کاهش رقابت آنها شود. با این وجود، نرخ کلی بازآموزی کم است. با این حال، شرکت‌هایی که در خط مقدم هستند، خود را به سازمان‌های یادگیرنده تغییر می‌دهند. آمازون 1.2 میلیارد دلار برای آموزش 300000 نفر سرمایه گذاری می کند که بیش از یک سوم نیروی کار خود در ایالات متحده است. هدف یونیلیور بازآموزی یا ارتقای مهارت همه کارکنان خود با هدف تجهیز آنها به مجموعه مهارتی مناسب برای آینده تا سال 2025 است. این غول محصولات مصرفی همچنین به 10 میلیون جوان کمک می کند تا مهارت های ضروری را توسعه دهند و خود را برای فرصت های شغلی  سال 2030 و پس از آن آماده  کنند.

همه اینها بخشی از ایجاد یک استراتژی استعداد “بازگشت آینده”  “Future Back” است. امروز لازم است دیدگاهی بلندمدت داشته باشید، نیازهای آینده را پیش‌بینی کنید، نقش‌های کلیدی را تقسیم‌بندی کنید و سرمایه‌گذاری‌ در استعداد و توانایی را روی نقش‌های اصلی خود متمرکز کنید. برای به حداکثر رساندن این نوع سرمایه‌گذاری‌ها، بر ایجاد مهارت‌های آینده مانند داده، هوش مصنوعی (AI) و فناوری ابری تمرکز کنید.

  • تکنولوژی های جدید از تیم‌های متنوع (جنسیت، نژاد، قوم …) بی طرفانه و بدون تعصب پشتیبانی می کنند.

همه‌گیری کرونا، تحریم، چگونه شرکت‌ها می‌توانند به این و سایر رویدادهای تعیین‌کننده سال‌های اخیر رسیدگی کنند؟

متفکران آینده با نیروی کار خود شروع می کنند، ابتدا برای اطمینان از میان نیروی انسانی روی استعدادهای متنوعی که می خواهند بمانند کار می کنند و سپس دوباره متعهد به استخدام نیروهای جدید متنوع به شیوه ای بی طرفانه می شوند. این کار درست و یک استراتژی تجاری مهم است. تیم های متنوع ارزش قابل توجهی ایجاد می کنند. مطالعات نشان داده اند که حضور حداقل یک زن در هیات مدیره باعث افزایش 26 درصدی در عملکرد مالی شرکت می شود، تیم های متنوع تا 87 درصد مواقع تصمیمات تجاری بهتری می گیرند و 3.5 برابر بیشتر احتمال دارد که پتانسیل نوآوری کامل خود را به اشتراک بگذارند، و شرکت هایی با تیم های متنوع 45 درصد بیشتر احتمال دارد که رشد سهم بازار را گزارش کنند.

در حالی که هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود، نشانه هایی از پیشرفت واقعی در بسیاری از سازمان ها وجود دارد. تعادل جنسیتی در سازمان به طور قابل ملاحظه ای مشارکت کارکنان، سود ناخالص و تصویر برند را بهبود می بخشند.

  • سیستم های جدید به شرکت ها کمک می کنند تا به اهداف بلند پروازانه محیط زیستی (آب و هوایی) خود برسند.

مشتریان در حال تماشا هستند: بیش از 70% نگران گرمایش جهانی هستند و نیمی از آنها می گویند که مایل به تغییر رفتار برای کاهش تأثیر خود بر آب و هوا هستند. سرمایه گذاران نیز نگران هستند. بر اساس گزارش PitchBook، در شش ماه اول سال 2021، شرکت‌های فناوری آب و هوا با حمایت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیش از 14 میلیارد دلار در سراسر جهان جمع‌آوری کردند که 88 درصد بیشتر از کل سال 2020 است. از سپتامبر 2021، 30 غول  فناوری آب و هوا به ارزش 1 میلیارد دلار یا بیشتر در سراسر جهان از اروپا، آسیا، تا آمریکای شمالی وجود دارند که در کشاورزی، انرژی، حمل و نقل و صنایع دیگر مشارکت کرده اند.

بدتر شدن شرایط آب و هوایی و بحران زیست محیطی، واکنش‌های دولت ها و نوآوری‌های تکنولوژیکی، از جمله عوامل تاثیر گذاری هستند که همچنان این مسائل را در ذهن مشتریان و سرمایه‌گذاران در سال‌های آینده حفظ خواهد کرد.

یکی از رهبران پیشرو در زمینه فناوری آب و هوا، غول خودروسازی تویوتا است. تا سال 2050، تویوتا قصد دارد به عدم استفاده از کربن برسد و میانگین جهانی انتشار دی اکسید کربن از خودروهای جدید خود را تا 90 درصد کاهش دهد. اهداف اضافی عبارتند از حرکت به سمت آلایندگی صفر برای همه سایت‌های تولید، بهینه‌سازی مصرف آب، و به‌کارگیری فناوری‌های بازفرآوری و بازیافت برای خودروهای فرسوده.

این ها همه وظایفی هستند که نیاز به نوآوری فنی زیادی دارند. تویوتا ونچرز 150 میلیون دلار به صندوق آب و هوای خود اختصاص داده است که در استارت‌آپ‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که ‌بتوانند به این شرکت در رسیدن به هدف بی‌طرفی کربن در سال 2050 کمک کنند. نوآوری هیدروژن یکی از حوزه‌های مورد علاقه بلندمدت است و تویوتا اخیراً با شرکت سوخت ژاپنی ENEOS برای بررسی بیشتر پتانسیل هیدروژن مشارکت کرده است.

  • شرکت های بزرگ روی پیشگامان جایگزین های گوشت سرمایه گذاری می کنند.

روندهای جمعیتی و محیطی ایجاب می کند که نحوه تغذیه سیاره را تغییر دهیم. فعالیت‌های سیستم غذایی، گازهای گلخانه‌ای قابل‌ توجهی تولید می‌کنند و به ویژه تولید دام سهم عمده‌ای دارد. مصرف کنندگان به طور فزاینده ای به جایگزین هایی برای گوشت علاقه مند هستند. مشتریان خواهان جایگزین کردن پروتئین، با همان طعم، تغذیه و قیمت هستند. برای برآوردن این خواسته ها، شرکت های بزرگ مواد غذایی و محصولات مصرفی، روی استارت آپ های نوآورانه ای با تحقیق و توسعه قوی سرمایه گذاری کرده اند. به عنوان مثال، کارگیل، سرمایه‌گذاری مداوم در پروتئین حیوانی سنتی را با سرمایه‌گذاری در جایگزین‌هایی مانند پروتئین نخود متعادل کرده است.

در میان شرکت‌های نوپا، شرکت سوئیسی Planted توانسته تا حدی با استفاده از تکنولوژی، پروتئین‌های گیاهی و آب را در ساختارهای فیبری شبیه به گوشت واقعی ایجاد می‌کند.

  • ابزارهای ردیابی و تجزیه و تحلیل داده ها عملکرد واقعی ESG را تعیین می کنند.

ESG (محیط زیستی، اجتماعی، و حکمرانی) یک اصطلاح جدید نیست، اما دارای مفهوم است. فراتر از عرصه روابط عمومی خوب و مدیریت ریسک، تلاش‌های ESG اکنون بیشتر بر ایجاد ارزش استراتژیک برای سازمان متمرکز شده است، از جمله با کاهش ریسک و هزینه‌ها، جذب استعدادها و حمایت از نوآوری و رشد درآمد. جنبه‌های زیست‌محیطی، زباله‌ها، و مدیریت آب، در میان سایر موارد – با توجه به سرعت تغییرات آب و هوا بسیار حیاتی هستند. کووید-19 و افزایش آگاهی در مورد عناصر اجتماعی مانند سلامت و تندرستی، ایمنی کارکنان را مورد توجه قرار داده است.

سرمایه‌گذاری‌های پایدار در سال 2020 به 35 تریلیون دلار در سطح جهانی رسید که 54 درصد نسبت به سال 2016 افزایش یافته است. سهام شرکت‌های متمرکز بر ESG از سال 2003 بین 1.5 تا 2 برابر عملکرد بهتری نسبت به شاخص‌های گسترده‌تر داشته است. این شرکت ها به میزان قابل توجهی نرخ بازده داخلی بالاتری کسب می کنند. مطالعه اخیر Bain بر روی بیش از 50 شرکت در محصولات مصرفی، خرده‌فروشی و تجارت کشاورزی نشان داد که بیش از 90٪ اهداف بلند پروازانه نوآوری پایدار را تعیین کرده‌اند.

ترجمه: شهرام موبد

https://www.bain.com/insights/five-ways-innovation-is-shaping-the-executive-sustainability-agenda/

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=14623

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.