Tuesday, 24 May , 2022
تبلیغات
18
زاکانی:

همه امکانات و ظرفیت‌ها را در خدمت واکسیناسیون قرار می دهیم

  • کد خبر : 5193
  • 03 سپتامبر 2021 - 11:48
همه امکانات و ظرفیت‌ها را در خدمت واکسیناسیون قرار می دهیم
شهردار تهران گفت: امکانات فوق‌العاده‌ای در تهران وجود دارد که فقط بخش کوچکی از آن در اختیار طرح واکسیناسیون قرار گرفته است و ما همه ظرفیت‌مان را به کار میگیریم.

به گزارش جهان تیتر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در بازدید از مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو که قرار است طی چند روز آینده افتتاح شود اظهار کرد: کرونا موضوعی ملی و فرا ملی است و اساسا کار یک یا دو روز و دو هفته نخواهد بود، همه افراد جامعه مخصوصا آنهایی که بیماری زمینه‌ای و دارند را باید مورد دقت و توجه قرار داد.

وی با بیان اینکه سطح یک ارائه خدمت، پیشگیری و درمان خواهد بود گفت: واکیسناسیون بخشی از این کار است، و این کار برای مسئله پیشگیری و درمان فراتر از موضوع بهداشت درمان است و وزارت بهداشت، کادر درمان و پزشکان زحمت بسیاری برای کنترل این بیماری می‌کشند.

زاکانی گفت : طی یک سال اخیر عناصری که در حوزه بهداشت تلاش می‌کنند افتخارات بزرگی را خلق کرده‌اند همچنان ما نیازمند پتانسیل‌های جدیدی هستیم، البته تمام ماجرا به بحث پیشگیری و درمان ختم نخواهد شد.

وی ادامه داد: مسئله فاصله اجتماعی و دقت در فعال بودن شهر در عین صیانت از شهروندان خط دوم تلاشی است که تا امروز انجام شده است.

زاکانی گفت: همچنین خط سوم تلاش ما که نیازمند کار جهادی و جدی است ارائه خدمات اجتماعی خواهد بود.

شهردار تهران بیان کرد: به اعتقاد من امروز آغاز سرفصلی است که در آن شهرداری را باید به عنوان رکن رکین و خدمت گذار شایسته آحاد مردم عزیز تهران ببینیم، همچنین باید تمام ظرفیت های خود را جهت خدمت برای رفع این پاندمی جهانی ارتقا دهیم این ویروس در ایران موجب ایجاد آثار جبران ناپذیری شده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه این ویروس روزانه جان ۶۰۰ نفر از عزیزانمان را می‌گیرد و این برای ما غیر قابل تحمل است، باید بگویم که از حدود دو هفته گذشته جلسه‌هایی برگزار شده که حاصل آن نقشه راهی است تا شهرداری در خدمت شهروندان و نظام سلامت قرار گیرد.

زاکانی گفت: امیدواریم مردم کشور ما در آینده شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشند، در نه مقام خبر بلکه در مقام عمل هم اتفاقات مثبتی روی دهد امیدواریم در پیشگیری و درمان، فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد زمینه زیست فعال و پویا اما با صیانت از شرایط موجود بتوانیم نهایت تلاش خود را به نتیجه برسانیم.

واکسینه شدن تمام خانواده های پرسنل شهرداری گام دوم مسیر ما خواهد بود

زاکانی با اشاره به واکیسناسیون خانواده شهرداری تهران گفت: واکیسناسیون این گروه شروع شده و بخشی از پرسنل شهرداری واکسینه شده‌اند و در مسیر تکمیل واکسیناسیون قرار داریم، واکسینه شدن تمام خانواده های پرسنل شهرداری گام دوم مسیر ما خواهد بود.

شهردار تهران گفت: اگر ما ادعایی برای خدمت و شایستگی داریم این ادعا را توسط کادر شهرداری رقم می خورد و این افراد هستند که در مقام مغز افزاری و اجرا به ما در هر جهت کمک می‌کنند، همچنین وظیفه ما صیانت و کمک به این عزیزان است.

زاکانی گفت: تلاش ما این است که تمام ظرفیت خود را به مرحله ی عمل برسانیم و هنگامی که از مجموعه‌ای به نام شهرداری صحبت می‌کنیم در واقع با ظرفیت بسیار بالایی مواجه می‌شویم، بیش از ۱۱۰ سوله بحران در مناطق مختلف قرار دارند که جزیی از آن در خدمت ارائه واکیسناسیون به شهروندان است.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم همه ظرفیت‌های شهرداری در این جهت استفاده شود، لذا آنچه که اتفاق می‌افتد قابل مقایسه با رخدادهای کنونی نخواهد بود و این مسئله نیز بر عهده پرسنل شهرداری است.

زاکانی افزود: یکی از ویژگی هایی که در این مرکز در حال آماده شدن است و در یکی دو روز آینده راه اندازی خواهد شد این است که پرسنل خدوم شهرداری و امکانات آن به ظرفیت بزرگ و عظیم مردم گره خورده است.

شهردار تهران گفت: گروه‌های جهادی در واقع گروه‌هایی هستند که متصدی و متولی ارائه خدمت در این عرصه اند، انشاالله در آینده شاهد گسترش این نوع از گروه ها باشیم.

وی اضهار کرد: امیدوار هستیم با ایجاد یک هماهنگی در ظرفیت‌های حاکمیتی و حکومتی و نیز ایجاد پیوستگی با ظرفیت های مردمی، عرصه خدمت گذاری را توسعه دهیم و آنچه که شایسته مردم است را رقم بزنیم‌‌‌‌‌.

مهم ترین دغدغه مردم بحث کرونا است

زاکانی بیان کرد: مهم ترین دغدغه مردم بحث کرونا است، شهرداری تهران با راه اندازی قرارگاه ویژه خدمت گزاری چهره شهر را از آلودگی و مشکلاتی که در حوزه ی رفت و روب ، پسماند و مسائل مختلف پاک خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آلایندگی لازم برای زیست مناسب و رفاه عمده ی مردم را در دستور کار قرار داده ایم، و در حال حاضر بخش عمده ای از مشکلات به این موضوع برمی‌گردد.

شهردار تهران گفت: بخش سوم ناظر به معضلات اجتماعی است، ما در جامعه ای زندگی می کنیم که کودکان کار یا معتادین متجاهر جنبه هایی را در شهر ایجاد می کنند که غیر قابل تحمل است که این مسئله یک آسیب جدی را به روح و روان مردم وارد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

علیرضا زاکانی رسما کار خود را در شهرداری تهران آغاز کرد

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=5193

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.