0

مقابله با قدرت های زورگو و دفاع از منافع کشور حکیمانه ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است

  • کد خبر : 9188
  • 03 نوامبر 2021 - 9:00
مقابله با قدرت های زورگو و دفاع از منافع کشور حکیمانه ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است
رئیس مجلس گفت: مقابله با این قدرت های زورگو و دفاع از منافع کشور و وحدت و امنیت ملی حکیمانه ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است.

به گزارش جهان تیتر، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور نشست علنی امروز خود، با گرامیداشت فرا رسیدن سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: در این روز تاریخی دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی را شجاعانه تسخیر کردند.

وی ادامه داد: دانشجویان هویت ضد مردمی و مداخله جویی ایالات متحده آمریکا را به جهان نشان دادند و فصل جدیدی را رقم زدند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه تسخیر لانه جاسوسی موجب شد فصل جدیدی برای عدالت جویان و حقیقت طلبان سراسر دنیا در برابر زورگویی ها و دخالت‌های آمریکا و سایر رژیم‌های مستکبر رقم بخورد، گفت: این رخداد مصادف با روز دانش آموز و حادثه خونین کشتار بی رحمانه دانش‌آموزان در سال ۱۳۵۷ در تهران است که یاد و خاطره تمامی دانش‌آموزان شهیدان حادثه را گرامی میداریم و به روان پاکشان درود می فرستیم.

قالیباف اظهار کرد: حرکت مردم ایران در تمامی سالهای بعد از انقلاب در جهت مقابله با زورگویی های مستکبران برکت عاقلانه و کاملاً در راستای منافع ملی بوده است.

رئیس مجلس تصریح کرد: کشورهای استکباری همچون آمریکا و پیش از آن انگلیس هرگاه توانسته‌اند با توطئه های پیچیده یا جنگ افروزی علیه استقلال، موجودیت یا منافع مردم ایران اقدام کرده‌اند که فقط یک مورد از آنها کودتای ۲۸ مرداد است.

وی افزود: مقابله با این قدرت های زورگو و دفاع از منافع کشور و وحدت و امنیت ملی حکیمانه ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است.

قالیباف بیان کرد: پایان تلخ برخی قیام‌های مردمی در منطقه که نگاه بدبینانه به آمریکا را کنار گذاشتند، نشان داد راهبرد امامین انقلاب مبنی بر مقابله با کشورهای استکباری عقلانی ترین تصمیم برای تامین منافع ملی ایران بوده است.

رئیس مجلس با یادآوری اینکه مقابله با استکبار وجوه مختلفی دارد، توضیح داد: امروز مهمترین راهبرد برای استکبار ستیزی تلاش جهادی مدبرانه و مطابق با برنامه حساب شده برای حل مشکلات مردم است. مهمترین مولفه تامین امنیت ملی کشورمان در قلب یکایک مردم ایران قرار دارد.

وی اضافه کرد: باور مردم ایران به مسیر انقلاب مهمترین مولفه تامین امنیت ملی کشور است و اگر آسیب زدن به اقتصاد کشور و بر هم زدن اتحاد ملی دستور کار مستکبران است پس با قاطعیت می‌توان گفت استکبارستیزی یعنی حل مشکلات اقتصادی مردم و تلاش برای افزایش همدلی، اتحاد و تالیف قلوب در میان گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی.

قالیباف تصریح کرد: پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که دغدغه اصلی زندگی مردم نیست و یا درگیر شدن در جناح بازیها و حزب بازی به جای اتحاد ملی برای حل مشکلات مردم، فاصله گرفتن از اهداف اصلی انقلاب اسلامی است.

رئیس مجلس افزود: ما مسئولان هر قدر در حل مشکلات اقتصادی مردم موفق شویم، به همان قدر توانست این استکبار را زمین گیر کنیم.

قالیباف با اشاره به تذکر رهبر انقلاب درباره رسانه ای شدن اسم افراد در پی گزارش یکی از کمیسیون های مجلس اظهار کرد: ایشان خواستار جبران موضوع شدند که به نظر می رسد اطلاعات عموم از آن هم رهگشای برخی سوالات است و هم بهترین روش برای برآورده ساختن جبران مد نظر ایشان از سوی مجلس به شمار می‌رود.

‌وی اضافه کرد: ایشان در حاشیه نامه ای که در آن به رسانه‌ای شدن گزارشی از کمیسیون های مجلس پیش از بررسی و صدور حکم در دادگاه صالحه اعتراض شده است، مرقوم فرمودند شکایت بجاست. نباید پیش از اثبات جرم موضوع را رسانه‌ای می‌کردند. دنبال کنید و به نحوی جبران شود.

قالیباف در ادامه توضیح داد: به نظر می‌رسد این تذکر حاکی از اهمیت توجه به حق الناس است، نه فقط برای همکاران اینجانب در مجلس بلکه برای همه صاحبان رسانه‌ها و تریبون ها مخصوصاً تریبون‌های رسمی و همچنین همه فعالان عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی می‌تواند فصل‌الخطاب قرار گیرد.

رئیس مجلس اظهار کرد: تذکر رهبر انقلاب نشان می‌دهد تا زمانی که جرمی به اثبات نرسیده است، ذکر اسامی افراد مجاز نیست. به نام خود از همه همکاران می خواهم ضمن جبران گذشته در گزارش‌های کمیسیون‌ها، نطق ها و تذکر ها نسبت به رعایت این رهنمود جدی باشند.

قالیباف تصریح کرد: امیدوارم دیگر تریبون ها و رسانه های رسمی و غیررسمی کشور و همچنین فعالان رسانه ای که خود را ملتزم به رعایت رهنمودهای رهبر انقلاب می‌دانند، در رعایت این مسئله کوشا باشند.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=9188
  • نویسنده : قالیباف:

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.