Monday, 8 August , 2022
تبلیغات
20
خاندوزی:

مسئولیت اصلی وزارت اقتصاد تأمین مالی دولت از روش‌ های پایدار و کم خطر است

  • کد خبر : 4577
  • 26 آگوست 2021 - 23:19
مسئولیت اصلی وزارت اقتصاد تأمین مالی دولت از روش‌ های پایدار و کم خطر است
وزیر اقتصاد گفت: مسئولیت اصلی وزارت امور اقتصادی و دارایی تأمین مالی توسعه اقتصادی و تأمین مالی دولت از روش‌های پایدار سالم و کم خطر است

به گزارش جهان تیتر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، احسان خاندوزی با اشاره به حضور سریع خود بعد از کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی در محل کار خود گفت: شرایط خاص اقتصاد ایران طوری است که استفاده از هر لحظه را در جهت بالا بردن عملکرد دولت سیزدهم غنیمت می‌شمارم.

وی افزود: بنای دولت بر این بود که وزراء بعد از کسب رأی اعتماد به سرعت کار خود را آغاز کنند، بنابراین فعالیت‌ها و برنامه‌ های اقتصادی را آغاز می‌کنیم.

خاندوزی در خصوص میزان آشنایی خود با وزارت اقتصاد بیان داشت: در گذشته به فضل خدا در حوزه سیاست‌گذاری اقتصادی با متخصصان اقتصادی و مدیران اقتصادی سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد همراه بودم و با افقی روشن نسبت به برنامه‌ها و عملکرد دولت سیزدهم آماده فعالیت هستم.

اقتصاد ایران نیازمند به چندین اقدام کوتاه مدت با اثربخشی خوب است

وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص مهم‌ترین اولویت‌ها و برنامه‌های پیش‌روی خود گفت: اقتصاد ایران نیازمند به چندین اقدام کوتاه مدت با اثربخشی خوب است که البته این اقدامات کوتاه‌مدت باید در مسیر بلندمدت اصلاحات اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: این اصلاحات شامل ارتقای نقش وزارت اقتصاد در زمینه سیاست گذاری اقتصاد کلان برای بازگشت ثبات اقتصاد کلان، کاهش نوسانات قیمتی و ارزی و مشکلاتی از این دست است که متأسفانه در آستانه‌های بسیار نامناسبی نسبت به دهه‌های گذشته قرار داریم و پس از ایجاد ثبات اقتصادی کلان حرکت سریع به سوی رشد اقتصادی و افزایش درآمد سرانه که باز هم در یکی از پایین‌ترین نقاط درآمد سرانه در دهه گذشته قرار داریم خواهیم داشت.

خاندوزی در ادامه اظهار داشت: نکته سوم کمک کردن به بازآرایی عملکرد اقتصاد ایران برای خنثی‌سازی تحریم‌ها است و همچنین اقتصاد ایران آنقدر شکننده و آسیب پذیر در مواجهه با فشار‌های خارجی نباشد.

مسئولیت اصلی وزارت اقتصاد، تأمین مالی دولت از روش‌های پایدار است

وزیر اقتصاد به مسئولیت اصلی وزارت اقتصاد اشاره کرد و گفت: مسئولیت اصلی وزارت امور اقتصادی و دارایی تأمین مالی توسعه اقتصادی و تأمین مالی دولت از روش‌های پایدار سالم و کم خطر است که امیدواریم با مجموعه سیاست‌ها و تدابیر مالیاتی، فروش اوراق از طریق مولد سازی دارایی‌ها که در برنامه‌های وزارت اقتصاد نیز اعلام کردم بتوانیم مسیر جدیدی را در تحول اقتصادی کلید بزنیم.

وی در خصوص ایجاد ارتباط با دانشگاهیان، گروه‌های مرجع و تعامل با بخش خصوصی اظهار داشت: به طور قطع وزارت اقتصاد زمانی موفق خواهد شد که از عقبه و ظرفیت‌های دانشگاهی و پژوهشگاهی و متخصصان کشور به طور سیستماتیک استفاده کند و برای همین، سازوکار مشخصی برای ارتباط با صاحب نظران و اندیشمندان اقتصادی و مطرح شدن مسایل و مشکلات و رفع اولویت‌هایی که فعالان بخش غیردولتی، تولیدی و صادراتی بیشتر با آن مواجه هستند مد نظر داریم و این تعاملات به سربازان خط مقدم اقتصاد ایران کمک خواهد کرد.

خاندوزی در آخر اظهار امیدواری کرد با کمک نهادها، تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی و تعاونی بتوانیم دوران مؤثری را در وزارت اقتصاد آغاز کنیم.

بیشتر بخوانید:

۷ سیاست خاندوزی گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد برای بازار سرمایه

انتظارات ‎تورمی و نوسانات ارز کنترل شود

برقراری عدالت در سهم مناطق از تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی

‏ارتقای جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد ملی و تامین مالی تولید الزامی است

کسب رأی اعتماد ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم/ باغگلی رأی نیاورد

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=4577

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.