Wednesday, 10 August , 2022
تبلیغات
17
رحمانی فضلی:

مجالس عزاداری در اماکن سربسته از امشب ممنوع شد

  • کد خبر : 3437
  • 11 آگوست 2021 - 18:23
مجالس عزاداری در اماکن سربسته از امشب ممنوع شد
وزیر کشور گفت: مصوب شد از امشب مجالس عزاداری در اماکن سربسته برگزار نشود و همچنین دسته روی در خیابان‌ ها قطعاً ممنوع است و این موضوع به نماینده سازمان تبلیغات اسلامی جهت اجرای دقیق ابلاغ شد.

به گزارش جهان تیتر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا امروز چهارشنبه در نوزدهمین نشست این قرارگاه که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: در جلسه قرارگاه، در اجرای دستور رئیس جمهوری محترم، جمع‌بندی استان‌ها از سوی استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دستگاه‌های مختلف از عملکردشان ظرف یک و نیم سال اخیر، ارائه شده است مطرح و تبادل نظر شد. همه این موارد در جلسه شنبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین مساله در مهار بیماری کرونا، رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی است

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مساله در مهار بیماری کرونا، رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی است، گفت: در جلسه امروز تاکید همه مسئولین و نمایندگان دستگاه‌ها بر این بود که با جدیت بیشتری مساله رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

رحمانی فضلی گفت: پیشنهاد افزایش جرایم به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا داده می‌شود و همچنین تسریع در فرآیند اعمال جرایم به نیروی انتظامی و دستگاه‌های مربوط ابلاغ شد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به پیشنهاد تعطیلی گفت: با توجه به طرح مجدد موضوع در جلسه دیروز در محضر رئیس جمهوری، مقدمات، تهمیدات و شرایط مرتبط برای مؤثر شدن امر تعطیلات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تا پس از ارائه به ایشان، در جلسه ستاد تصمیم گیری شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درباره کمبود‌ها و مشکلاتی که در حوزه برخی اقلام دارویی در کشور مطرح است، گفت: نمایندگان وزارت بهداشت اطمینان دادند که موضوع سرم و کمبود برخی دیگر از دارو‌ها حل شده است. در برخی جا‌ها که مساله کمبود تجهیزات تخت در بیمارستان داشتیم که البته خیلی زیاد نبوده، تصریح شد که هر چه سریعتر حل شود.

تشکیل گروهی متشکل از نمایندگان وزارت کشور، وزارت بهداشت، نیرو‌های مسلح و سازمان برنامه بودجه از سوی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با هدف کمک و تقویت نیرو‌های فعال در امر مقابله در استان‌ها و شهرستان‌ها از دیگر محور‌های مورد اشاره رحمانی فضلی در نشست امروز بود. وی در این خصوص گفت: این گروه قرار است بعد از سرکشی به چند استان و بازدید میدانی از این استان‌ها، مشکلات و مسائل موجود را احصا نموده و در مرحله بعد، تصمیمات لازم برای حل آن‌ها اتخاذ می‌شود.

گزارش‌ هایی از عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی رسیده است

وزیر کشور در ادامه به ایام عزاداری دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: متأسفانه گزارش‌هایی نامناسب از عدم رعایت دستورالعمل‌ها در برخی از مراسم‌های هیات‌ها واصل شده است.

وی افزود: ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل دستورالعمل‌ها را انجام می‌دهند، باید توجه داشت عدم انجام رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه در اماکن سرپوشیده، مساله کنترل بیماری را در کشور دچار اشکال می‌کند.

دسته روی در خیابان‌ ها قطعاً ممنوع است

رحمانی فضلی گفت: با توجه به شرایط جدید، طبق پیشنهاد جدیدی که وزارت بهداشت در جلسه امروز ارائه دادند، مصوب شد از امشب در اماکن سربسته مراسم برگزار نشود و همچنین دسته روی در خیابان‌ ها قطعاً ممنوع است و این موضوع به نماینده سازمان تبلیغات اسلامی جهت اجرای دقیق ابلاغ شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه از همه هیات‌ها، مساجد و برگزار کنندگان مراسم‌ها واقعا عاجزانه تقاضا می‌کنیم که مسائل مربوط به دستورالعمل‌های بهداشتی و ابلاغیه‌های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتما مراعات کنند. مسئول نظارت و اجرای این تصمیم، سازمان تبلیغات و وزارت بهداشت است.

وزیر کشور با درخواست از مردم برای رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی، خاطرنشان کرد: برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود. خواهش ما این است که مراعات این موضوعات انجام شود.

شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است، گفت: هر کاری را که انجام دهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم مثل موج‌های قبلی نباشد؛ امکان موفقیت وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: مسائل و طرح‌هایی که امروز در جلسه مطرح شد آن‌هایی را که لازم است در ستاد دوباره مطرح شود به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال می‌شود و مصوباتی که از اختیارات قرارگاه است از امروز اجرایی می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=3437

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.