0
بهرام عین اللهی:

رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا در کشور شکسته شد

  • کد خبر : 7439
  • 05 اکتبر 2021 - 9:51
رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا در کشور شکسته شد
وزیر بهداشت با بیان اینکه رکورد جهانی تزریق واکسن در کشور شکسته شد، گفت: هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن یعنی حدود کل جمعیت برخی کشورهای منطقه تزریق واکسن داشته‌ایم.

به گزارش جهان تیتر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در جلسه ای که با رئیس و اعضای فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، با اظهار تأسف از بی توجهی به حوزه بهداشت در کشور بیان داشت؛ در ۱۴ سفری که در این مدت کوتاه به استان‌ها داشتم به خانه‌های بهداشت مراجعه کردم؛ تقریباً اکثر خانه‌های بهداشت از شبکه خارج شده‌اند که این مشکلات را باید رفع کنیم.

وی تصریح کرد: رسیدگی به موضوعاتی همچون نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک از جمله برنامه‌های ما هستند که آنها را اجرایی می‌کنیم.

وزیر بهداشت همچنین به موضوع آموزش و صدمات جدی که به این حوزه وارد شده است، اشاره و اظهار کرد: در ارتقا می‌باید به موضوع آموزش اهمیت دهیم کما اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری استاد باید دانشجوپرور شود.

عین اللهی در ادامه به موضوع واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: لطف الهی شامل حال ما شد و تحولی در این حوزه ایجاد شد. مردم هم مثل گذشته به ما کمک کردند و رکورد جهانی تزریق واکسن در کشور شکسته شد. هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن یعنی حدود کل جمعیت برخی کشورهای منطقه تزریق واکسن داشته‌ایم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: این امر دوباره به ما ثابت کرد که هر اقدامی در مملکت مردمی شود موفق خواهد بود؛ در حوزه بهداشت هم اگر مردم به صحنه بیایند، توفیق خواهیم داشت. تاکنون نزدیک به ۵۶ میلیون دوز واکسن تزریق شده و این در حالی است که تا تیرماه ۵ میلیون دوز واکسن تزریق شده بود.

وی در پایان مطرح کرد: گرچه در این روزها به افتخارات خوبی در واکسیناسیون جامعه دست پیدا کرده‌ایم اما دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان باید رعایت شوند.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=7439

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.