Thursday, 7 July , 2022
تبلیغات
19
خزعلی در نشست خبری:

دنبال آن هستیم که مشکلات زنان را در زمینه‌های مختلف حل کنیم

  • کد خبر : 6562
  • 20 سپتامبر 2021 - 11:11
دنبال آن هستیم که مشکلات زنان را در زمینه‌های مختلف حل کنیم
معاون زنان و خانواده رئیس جمهور عنوان کرد: دنبال آن هستیم که مشکلات زنان را در زمینه‌های مختلف حل کنیم و وضعیت زنان را از نظر کیفی و سبک زندگی ارتقاء دهیم.

به گزارش جهان تیتر، انسیه خزعلی، معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در اولین نشست خبری این معاونت در دولت سیزدهم در تشریح اجرای قانون ازدواج گفت: یکی از مسائل مهم در جامعه، کاهش ازدواج است که باید به دنبال تسهیل و تهیه راهکار‌هایی برای هموار کردن مادی و معنوی آن باشیم.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: قانون‌هایی که برای تسهیل ازدواج داریم کم نیست، ولی در اجرای آن سستی‌هایی صورت گرفته است که امیدواریم بتوانیم آن‌ها را با دستورات رئیس جمهور اجرایی کنیم.

خزعلی افزود: معاونت زنان ریاست جمهوری ستادی است و قدرت اجرایی ندارد و بیشتر فعالیت نظارتی دارد.

وی ادامه داد: باید مشکلات استان‌ها بررسی شود و در هر استان برنامه ریزی‌های متناسب صورت بگیرد.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور عنوان کرد: دنبال آن هستیم که مشکلات زنان را در زمینه‌های مختلف حل کنیم و وضعیت زنان را از نظر کیفی و سبک زندگی ارتقاء دهیم که به وسیله آموزش می‌توانیم این اهداف را پیش ببریم.

وی گفت: رفع محرومیت‌های اقتصادی و محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد به همراه آموزش می‌تواند زمینه را برای شکوفایی استعداد‌ها هموار کند.

خزعلی در ادامه گفت: کرونا چالشی بود که به فرصت تبدیل شد؛ دورکاری باید در ادارات جدی گرفته شود و به خواست خانم‌ها در این موضوع احترام گذاشته شود تا خانم‌ها بتوانند در کنار کار، رسیدگی به خانواده را هم داشته باشند که این موضوع می‌تواند در زمینه مادی و معنوی برای خانواده‌ها به صرفه باشد.

ورزش بانوان را در بخش قهرمانی و همگانی تقویت خواهیم کرد

وی تصریح کرد: ورزش بانوان را در بخش قهرمانی و همگانی تقویت خواهیم کرد؛ استعداد‌های خوبی داریم که باید روی آن‌ها کار شود تا نشان بدهیم زن مسلمان می‌تواند در عرصه‌های بین المللی موفق ظاهر شود و به قهرمانی برسد؛ کشور‌های مسلمان از ما این توقع را دارند که در این زمینه الگو سازی کنیم.

معاون زنان رئیس جمهور گفت: به دنبال این هستیم که امکانات ورزش همگانی زنان در شهرستان‌ها افزایش پیدا کند و این موضوع ترویج شود تا زنان هم از نظر جسمی و هم از نظر فرهنگی از امکانات این محیط‌ها استفاده کنند.

باید برای تنظیم سیاست‌های جمعیتی، هر دو جنسیت را مدنظر قرار دهیم

خزعلی در تشریح سیاست‌های جمعیتی گفت: سیاست ربطی به زن ندارد و باید برای تنظیم سیاست‌های جمعیتی، هر دو جنسیت را مدنظر قرار دهیم؛ جمعیت یکی از مسائل مهم است و زنان نقش محوری در این موضوع ایفا می‌کند.

او همچنین گفت: موضوع باروری زنان موضوع مهمی است که باید برای آن تدابیر ویژه در نظر گرفته و ترغیب به فرزند آوری در جامعه انجام شود.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان حمایت این معاونت از زنان سرپرست خانوار گفت: زنان سرپرست خانوار قاعده حکومت هستند و برای آن‌ها دغدغه داریم؛ به دنبال بیمه کردن زنان سرپرست خانوار هستیم و امیدوارم بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.

او افزود: باید فرهنگ سازی شود که نگاه جامعه به زنان سرپرست خانوار تغییر کند.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=6562

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.