0
محمد اسلامی:

دشمن امروز با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در جان ملت‌هاست

  • کد خبر : 9337
  • 07 نوامبر 2021 - 14:08
دشمن امروز با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در جان ملت‌هاست
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: دشمن امروز با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در جان ملت‌هاست.

به گزارش جهان تیتر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در هفتمین همایش ملی پدافند کالبدی و حفاظت از زیرساخت‌های کشور که امروز در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، اظهار داشت: امروز باید نسبت به رویکرد‌های استکبار جهانی در حوزه پدافند غیر عامل توجه داشته باشیم.

وی افزود: اگر توجه کرده باشیم در دو سال اخیر دیگر کسی در حوزه تهدید از گزینه نظامی صحبت نمی‌کند، و این رویکرد این سوال را مطرح می‌کند که آیا این گزینه به طور کلی حذف شده یا به جهت تاکتیکی فعلا از سوی دشمن عنوان نمی‌شود؟ این موضوع سبب شد تا به لحاظ سیاسی حجم تحرکات و ظرفیت‌های دشمن را در نظر بگیریم.

اسلامی تاکید کرد: امروزه دشمنان ما با در اختیار گرفتن ظرفیت سازمان‌های بین‌المللی به دنبال گسترش نفوذ بر اداره کشور‌ها هستند و در این زمینه تلاش می‌کنند. یعنی دشمنان برای اینکه فعالیت‌های استکباری خود را در اذهان و افکار عمومی موجه جلوه بدهند، سوار بر اریکه سازمان‌های بین‌المللی شده‌اند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: دشمن از ظرفیت سازمان‌ها و تشکل‌هایی که به طور ذهنی و عینی جهانی قلمداد می‌شوند در راستای اهداف خود استفاده حداکثری می‌کند و اتفاقا این حوزه همان جایی است که ما در آن ضعیف هستیم و هیچ حضور و نفوذی نداریم.

اسلامی تصریح کرد: بخش دومی که دشمن بر روی آن اتکا دارد موضوع در اختیار گرفتن ظرفیت‌های تامین مالی و کانال‌های پولی و تسلط بر روند اقتصاد جهانی است، که این موضوع فوق‌العاده مهم و با اهمیت است، چراکه همه کشور‌ها امروز اعتبار و درآمدشان از کانال مالی عبور می‌کند و این‌ها در واقع عناصر جدید قدرت هستند که در حوزه پیشبرد اهداف جهان استکباری از آن استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی باید متوجه آثار و آسیب‌های ناشی از آن نیز باشیم؛ هدف تحریم نفروختن یک وسیله و دانش نبوده، بلکه هدف آن ایجاد روحیه تسلیم و خلع سلاح است. در طول سنوات گذشته استکبار جهانی قبل از اینکه با کشوری وارد نزاع و درگیری شود آن‌ها را خلع سلاح کرده و در واقع پیش از هر چیز صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود ایجاد کرده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی هیچگاه وارد یک جنگ برابر نشده است، گفت: استکبار همواره تا مرحله خلع سلاح ملت‌ها پیش رفته تا صحنه فتح پیروزمندانه را برای خود زمینه سازی کند و در این راستا رسانه از دیگر مواردی است که استکبار جهانی از آن برای نفوذ در عمق جان مردم جهان و پیشبرد برنامه هایش استفاده می‌کند؛ دشمن در این حوزه از رسانه در جهت هویت زدایی و اصالت زدایی از مردم جهان، استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با قدرت رسانه به دنبال نفوذ در عمق مغز‌ها و جان ملت‌ها است، گفت: امروز دشمن با ابزار رسانه به دنبال اثرگذاری بر ذهن و باور‌ها است تا از این طریق نیز استراتژی فتح پیروزمندانه را برای خود رقم بزند و بر اراده ملت‌ها تسلط پیدا کند که این موارد امروز در فضای مجازی مشهود است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: آمریکایی‌ها سال‌ها تلاش کردند تا مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرند، اما به دلیل حضور پر شور ملت ایران در صحنه نتوانستند کاری از پیش ببرند؛ لذا بر روی مقبولیت کار کردند و تلاش کردند تا مقبولیت جمهوری اسلامی را تضعیف کنند و به صفر برسانند دشمن در این رابطه القاب و اتهاماتی را به مسئولان جمهوری اسلامی زده و این کار را همچنان ادامه می‌دهد.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=9337

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.