Thursday, 1 December , 2022
تبلیغات
21
روحانی:

جهش تولید در شرایط جنگ اقتصادی و کرونا ادامه یافت

  • کد خبر : 2140
  • 15 جولای 2021 - 12:33
جهش تولید در شرایط جنگ اقتصادی و کرونا ادامه یافت
رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی گفت: افتخار می‌کنیم در شرایط سخت تحریم و کرونا مسیر تولید، جهش تولید و مانع زدایی از تولید ادامه یافت.

​به گزارش جهان تیتر، حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: بسیار خوشحال هستیم در هفته‌های پایانی دولت یازدهم و دوازدهم هر هفته شاهد افتتاح‌های بسیار بزرگ در سراسر کشور هستیم و از آغاز سال ۹۹ تا کنون امروز هشتاد و یکمین روز افتتاح را پشت سر گذاشتیم و افتخار می‌کنیم در شرایط سخت تحریم و کرونا مسیر تولید، جهش تولید و مانع زدایی از تولید ادامه یافت.

وی اضافه کرد: مردم ما امروز شاهد هستند حدود ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان فقط امروز در زمینه راه‌ها، بنادر و بزرگراه‌ها و زمینه ورزشی به افتتاح رسید که برای ما بسیار اهمیت دارد. یکی از افتخارات این دولت از آغاز موضوع تقویت حمل و نقل در کشور بوده است که به عنوان یکی از مسائل بسیار مهم و اساسی و به عنوان یکی از ارکان پیشرفت کشور و زندگی مردم چه برای جابجایی مسافر و چه برای انتقال بار داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت بوده است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: الحمدلله در زمینه حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی، دریایی و بندری و حوزه ترانزیت کار‌های بسیار مهم و عظیمی انجام گرفته است. اینکه امروز اعلام شد این دولت در زمینه بزرگراه موفق عمل کرد بسیار مهم است.

بزرگراه‌های کشور از ۱۲ هزار کیلومتر به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش یافت

روحانی با بیان اینکه مسیر‌های بزرگراهی ما امروز از ۱۲ هزار کیلومتر به ۲۰ هزار کیلومتر رسیده است و این جای بسیار خوشبختی است، گفت: این مسیر باید ادامه پیدا کند تا همه راه‌های مهم، اصلی و شریانی ما به آزادراه و بزرگراه تبدیل شوند که هم برای سلامت مردم و هم صرفه جویی در سوخت و زمان و سرعت در حمل و نقل بسیار اهمیت دارد.

وی افزود:  دولت دوازدهم در ریل هم حرکت بسیار شتابان و خوبی داشته است و به زودی، یکی از این ایام به افتتاح پروژه‌های ریلی در کشور اختصاص خواهد داشت. ما در مجموع می‌بینیم چندین استان ما در کشور به شبکه ریلی سراسر کشور متصل شدند و این اتصال چقدر اهمیت داشته است. مخصوصا راه آهنی که در بخش ترانزیت اهمیت ویژه‌ای داشته است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: راه آهنی که از چابهار به سمت زاهدان ادامه پیدا می‌کند و به شبکه سراسری راه آهنی که از قزوین به رشت رفته و از رشت به سمت کاسپین حرکت می‌کند و به دریای خزر متصل می‌شود و از سمت دیگر به بندر آستارا متصل می‌شود، بسیار برای ما اهمیت دارد، زیرا از راه‌های ترانزیت محسوب می‌شود و کشور‌های منطقه را به یکدیگر متصل می‌کند.

روحانی با بیان اینکه در بخش بنادر هم، چابهار یکی از بنادر بسیار مهم ما است و یکی از افتخارات دولت آبادانی سواحل مکران مخصوصا دو پروژه مهم جاسک و آب شیرین کُن چابهار است، گفت: راه برای اینکه این مسیر ادامه پیدا کند و به استان اصفهان، خراسان جنوبی و رضوی و سیستان برسد بسیار اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: ما می‌بینیم امروز ساحل مکران آباد و آبادتر می‌شود. ان شاءالله در روز‌های آینده یک اسکله نفتی بسیار مهم که در تاریخ ایران به عنوان کار تاریخی انجام می‌گیرد این است که همانطور که سال‌ها نفت ما از خارک صادر می‌شد، حالا از جاسک هم صادر خواهد شد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: ساحل مکران آباد شده و جاده‌ها و بزرگراه‌ها در کنار این مسیر ساخته شده و سرمایه گذاری‌هایی در این منطقه انجام شده است؛ در مجموع آبادانی این ساحل برای ما مهم بوده است و یک بخش بزرگ هم به بندر شهید بهشتی و بندر چابهار مربوط می‌شود که ۸ میلیون تن ظرفیت آن اضافه شده و بسیار مهم است.

روحانی اظهار داشت: آماری که امروز وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که امکانات بندری ما برای تخلیه ۱۸۰ میلیون تن بوده است و امروز ظرفیت آن ۲۸۵ میلیون تن است، بسیار اهمیت دارد. تازه ما در تحریم و کرونا بودیم و اگر ترامپ خبیث در دنیای سیاست آمریکا نبود و ضربه بزرگی به خود مردم آمریکا، مردم جهان، مردم فلسطین و مردم ایران نمی‌زد، مردم می‌دیدند که این آمار و ارقام و خدمات دولت در این ۸ سال چقدر مهم است.

وی تصریح کرد: اینکه من از این اقدامات تجلیل می‌کنم بحث میلیون‌ها انسان است که در سراسر کشور تلاش کردند و این افتخارات برای همه آن‌ها و حاصل تلاش همه آن‌ها اعم از کارگران، طراحان و … است. این کار‌ها انجام گرفته و باز هم انجام خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: به حمدالله در زمینه ورزش حرکت بسیار خوبی آغاز شده است. وزیر ورزش دو سه آمار اعلام کردند که بسیار مهم بود و آن اینکه خانه ورزش روستایی در آغاز این دولت ۶۰۰ خانه بود و امروز ۷ هزار خانه ورزش روستایی داریم، یعنی در این ۸ سال ۱۲ برابر شده و این به معنای عدالت ورزشی و توجه ویژه این دولت به روستا‌ها است.

روحانی بیان کرد: تحول در روستا‌ها از نظر آب و برق و مسائل آموزشی و ورزشی و اتصال به اینترنت مهم است، در این روز‌های اخیر ۱۰۰ درصد تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار روستا به شبکه اینترنت پر سرعت متصل شدند و در این دوره با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست. این عدالت ورزشی برای روستا‌ها بسیار مهم است.

وی افزود: خانه جوان که در دولت یازدهم از صفر شروع شد و تاکنون ۱۴۲ خانه است در پایان امسال به ۲۰۰ خانه می‌رسد و این بسیار اهمیت دارد و نشاط و آرامش جوانان و فعال شدن جوانان و آموزش آن‌ها که در این خانه‌ها به آنان آموزش داده می‌شود، برای ما اهمیت دارد.

رئیس جمهور در پایان با اشاره به اینکه بخش بزرگی از برخی از جاده‌های مهمی که سیل در سال ۹۸ آن‌ها را نابود کرده بود، امروز به افتتاح رسید و برای ما بسیار خوشحال کننده بود، گفت: مخصوصا مسیر‌های اتصال میان استان‌ها و بنادر که برای ما بسیار حائز اهمیت است آماده بهره برداری شدند. از وزارت راه و شهرسازی و وزارت ورزش و جوانان و استانداران و همه آن‌هایی که در سراسر کشور تلاش کردند تشکر می‌کنم.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=2140

ثبت دیدگاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها