0
سرلشکر باقری:

توسعه قدرت دفاعی وظیفه قطعی نظام اسلامی است

  • کد خبر : 4762
  • 29 آگوست 2021 - 9:43
توسعه قدرت دفاعی وظیفه قطعی نظام اسلامی است
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: توسعه قدرت دفاعی برای نظام اسلامی بنا با دلایلی وظیفه قطعی و اجتناب ناپذیر است.

به گزارش جهان تیتر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح امروز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع دولت دوازدهم و امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع دولت سیزدهم اظهار کرد: خداوند را شکر می کنیم که توفیق خدمت و مجاهدت در نظام اسلامی در دوران حاکمیت اسلام در این سرزمین ارزشمند به ما عنایت فرمود و امیدواریم در این راه ثابت قدم باشیم و اجر و مزد شهیدان را دریافت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه قدرت دفاعی برای نظام اسلامی بنا با دلایلی وظیفه قطعی و اجتناب ناپذیر است، گفت: اوامر و تدابیر مکرر فرمانده معظم کل قوا را در این زمینه دائم شنیده و آویزه گوش قرار داده ایم.  ضرورت و دلیل دیگر به وجود و توسعه و تشدید تهدیدات بر می‌گردد، چون نظام اسلامی در حساس‌ترین نقطه جهان و در موقعیت زمانی خطیری قرارگرفته است.

وی با اشاره به تحولات اخیر افغانستان اظهار کرد: آمریکایی‌ها با ظلم و کشتار مردم افغانستان وارد این کشور شدند. آمریکا در حالی با شکستی خفت بار از افغانستان خارج شد که با صرف دو هزار میلیارد دلار، ارتش ملی و مردمی افغانستان را تبدیل به ارتشی کرد که فقط یازده روز توانست در برابر مهاجمان مقاومت کند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه سالانه بیش از چهار میلیارد دلار هزینه ارتش افغانستان شد، افزود: آمریکایی‌ها مسبب سایر توطئه‌ها و تهدید‌ها در این منطقه شده‌اند و در چنین شرایطی، کشوری می‌تواند با اقتدار به راه خود ادامه دهد که از توان دفاعی بومی، کارآمد و خوداتکا برخوردار باشد.

امروز عصاره دانش‌ها در حوزه توان دفاعی و در خدمت ارتش‌ها قرار گرفته است

وی با تأکید بر اینکه امروز عصاره دانش‌ها در حوزه توان دفاعی و در خدمت ارتش‌ها قرار گرفته است، گفت: آنچه امروز مشاهده می‌شود، تغییر صحنه نبرد و تغییر نوع جنگ‌ها و ارتقای فناوری‌ها بر اساس دانش روز است که این موضوع سبب می‌شود تا وزارت دفاع نیز در این عرصه متناسب با تغییرات پیش رو کار را پیش ببرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: وقتی به جنگ «قره‌باغ» نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که با جنگ‌های گذشته تفاوت اساسی داشت و همان‌طور که شاهد بودیم در این جنگ، بسیاری از تجهیزات سنتی از خاصیت افتادند و کارایی لازم را نداشتند؛ لذا قطعا درگیری‌ها و منازعات آینده شگفتی‌های بیشتری را به همراه خواهند داشت.

وی افزود: در چنین منطقه ای و در چنین شرایطی حفظ امنیت، آرامش و امکان پذیری توسعه و پیشرفت بدون داشتن توان دفاعی کارآمد و خود اتکا امکان پذیر نیست.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=4762

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.