1
رهبر انصارالله یمن:

تأسف بار است که عربستان سعودی برای دومین سال جهان اسلام را از حج محروم کرد

  • کد خبر : 2443
  • 19 جولای 2021 - 21:38
تأسف بار است که عربستان سعودی برای دومین سال جهان اسلام را از حج محروم کرد
رهبر انصارالله یمن به شدت از عربستان سعودی بابت وضع محدودیت‌های کرونایی بر انجام حج از سوی جهان اسلام انتقاد کرد و گفت: تأسف بار است که رژیم سعودی برای دومین سال کشور‌های جهان اسلام را از انجام حج بازداشت.

به گزارش جهان تیتر به نقل از مرکز رسانه‌ای انصارالله یمن، عبدالملک بدرالدین، رهبر انصارالله یمن در پیامی که به مناسبت عید سعید قربان صادر کرد، به شدت از عربستان سعودی بابت وضع محدودیت‌های کرونایی بر انجام حج از سوی جهان اسلام انتقاد کرد.

رهبر انصارالله یمن در ابتدای پیام تبریک خود اعلام کرد: تبریک‌ها و شادباش‌های خود را به ملت عزیز و قهرمانان مرزبان مان که در تمامی جبهه‌های جنگ حضور دارند، اعلام می‌کنیم. همچنین تبریک‌های خود را به تمامی امت اسلام اعلام داشته و از خداوند متعال می‌خواهیم تا خیر و پیروزی و برکت را نصیب مان کند. این عید مبارک در شرایط سخت و چالش‌های و رویداد‌های بزرگی به وقوع پیوست.

رهبر انصارالله یمن در ادامه افزود: عید قربان یادآور سالروز تاریخی تسلیم شدن به امر الهی و اعتبار ایمان در داستان آمادگی کامل (حضرت ابراهیم) برای قربانی است. مناسک حج برای بشر و پیروان پیامبران، درسی تربیتی است که فرد را برای قدم گذاردن در مسیر حق آماده می‌کند.

او گفت: تأسف بار است که رژیم ظالم و منحرف سعودی برای دومین سال کشور‌های جهان اسلام را از انجام حج بازداشت.

آنچه عربستان سعودی انجام داده، تجاوزی عریان به اصل فریضه حج است

او همچنین گفت: انچه رژیم سعودی انجام داده، تجاوزی عریان به اصل فریضه حج است که خداوند می‌خواهد فریضه‌ای اسلامی و جهانی باشد.
رهبر انصارالله یمن همچنین تصریح کرد: آنچه سبب اندوه و ناراحتی می‌شود، این است که مشاعر مقدسه و مسجدالحرام خالی است و جز اندکی از حجاج کسی در آنجا حضور ندارد.

وی گفت: در حالی که مسجدالحرام خالی از حاجی است، رژیم سعودی بوسیله آنچه هیئت رفاهی آن را نامگذاری کرده، مشغول برپایی جشن‌ها و تجمع‌ها برای لهو و لعب و فساد است. رژیم منحرف سعودی حرمت مشاعر مقدسه را نگه نداشته و حرمت (حج) این رکن بزرگ که از ارکان اسلام به حساب می‌آید را رعایت نمی‌کند.

عربستان سعودی حرمت امت اسلام را نگه نمی‌ دارد

رهبر انصارالله یمن در ادامه تأکید کرد: رژیم سعودی حرمت امت اسلام که حق برپایی این فریضه را در مشاعر مقدسی دارد که ملک سعودی نیست، نگه نمی‌دارد. او همچنین گفت: انچه رژیم سعودی انجام داده، تجاوزی عریان به اصل فریضه حج است که خداوند می‌خواهد فریضه‌ای اسلامی و جهانی باشد. اقدامات خودسرانه در جلوگیری از مسلمانان بقیه کشورها، یکی از جنایات بزرگی است که رژیم سعودی در چارچوب نقش تخریبی خود در برابر امت اسلام به انجام می‌رساند. از جنایات سعودی که آن را در راستای خدمت به دشمنان امت اسلام انجام می‌دهد، این است که با نظارت آمریکا و انگلیس به ملت مسلمان و عزیز مان (ملت یمن) پیوسته تجاوز می‌کند. تجاوزگران شنیع‌ترین جنایت‌ها را در حق ملت ما و محاصره آن‌ها انجام داده و مانع رسیدن غذا و دارو و نیز مشتقات نفتی و نیاز‌های زندگی به ملت می‌شوند.

او همچنین گفت: رژیم سعودی و همراه او، یعنی امارات و آن‌هایی که با آنهایند، با توطئه هایشان علیه بقیه ملت‌ها در فلسطین و بحرین، سوریه و عراق، به دشمنان امت اسلام خدمت می‌کنند. من از ملت عزیزمان می‌خواهم تا به حمایت مالی و نفری از جبهه‌ها ادامه داده و در برابر تجاوز مستمر به کشورمان بایستند. من خواستار توجه به همبستگی اجتماعی، دلجویی از فقرا، تقویت روابط برادرانه و همکاری در درستی و تقوا هستم.

وی در پایان تصریح کرد: من به مردم عزیزمان برای پیروزی‌های بزرگی که خداوند در استان البیضا و در همه جبهه‌ها به آن‌ها ارزانی داشته است تبریک می‌گویم. این پیروزی‌ها گواه روشنی بر نتایج عالی صبر، کار، فداکاری و مسئولیت پذیری است.

بیشتر بخوانید:

پرده کعبه طبق سنت هر ساله بامداد امروز تعویض شد

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=2443

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.