Saturday, 13 August , 2022
تبلیغات
1

بیوگرافی بازیگران سریال یاغی/ پایان سریال یاغی همه را شوکه خواهد کرد

  • کد خبر : 16728
  • 16 جولای 2022 - 12:39
بیوگرافی بازیگران سریال یاغی/ پایان سریال یاغی همه را شوکه خواهد کرد
سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی سید مازیار هاشمی با حضور ستاره های معروف سینما از شبکه نمایش خانگی در حال پخش می باشد.

به گزارش جهان تیتر، سریال یاغی یکی از جدیدترین کارهای محمد کارت در مقام کارگردان بوده که برای شبکه نمایش خانگی تولید شده  که فروش بسیار زیادی داشته است و بازیگران شناخته‌شده‌ای از جمله پارسا پیروزفر، طناز طباطبایی، علی شادمان، نیکی کریمی، فرهاد اصلانی و… در آن بازی می‌کنند.

یاغی مـاجـرای جــوان کشتی‌گیری به نام «جاوید» را روایـت می‌کند که در جنوب شهر تهران با خواهر ناتنی خود، زندگی و کار می‌کند. او که در خانواده‌ای از هم پاشیده و درگیر اعتیاد متولد شده، سال‌هاست پدر و مادر خود را از دست داده و دغدغه اصلی‌اش این است که بتواند نسب خود را ثابت کند و شناسنامه بگیرد. او برای امرار معاش دست به کارهای مختلفی می‌زند که اصلی‌ترین و مهم‌ترین آنها کشتی است. او و بسیاری از جوانان محله، در یک زمین خاکی کوچک در دل محله با یکدیگر کشتی می‌گیرند و بر اساس همان مسابقه‌ها و شرط‌بندی‌هایی که روی نتیجه گذاشته‌اند، پول به جیب می‌زنند.

داستان سریال یاغی وارد مرحله ای تازه شده است؛ مرحله پرهیجان و کش و قوس. بهمن خان و جاوید حالا بیش از پیش به هم نزدیک می شوند و این بار باید در کنار یکدیگر با دشمنی مشترک بجنگند. دشمنی که هنوز هویت او معلوم نیست.

اتفاق تازه در سریال یاغی

تلاش برای اسیدپاشی روی صورت طلا مطلا با شجاعت جاوید خنثی شد اما بهمن خان و برادرش رحمان نتوانستند اسیدپاش را دستگیر کنند. آنها هیچ ردی از این دشمن ندارند و البته گمان می کنند آن فرد همان کسی است که در خانه بهمن را آتش زده است. غافل از اینکه این دو واقعه ارتباطی به هم ندارند و اسی قلک شخصیتی نیست که بخواهد برنامه اسیدپاشی را تدارک ببینید.

حالا با این اتفاق داستان وارد مرحله ای تازه می شود و جاوید باید در کنار بهمن خان جنگی مشترک را شروع کند.

گذشته بهمن خان و آینده جاوید

زندگی و آینده جاوید بدجوری به گذشته بهمن خان گره خورده است. بهمن دیگر قاچاق مواد مخدر نمی کند و سه سال است از آن کارها دور شده و از باندهای مافیایی و دنیای تبهکاران فاصله گرفته است. او گذشته را رها کرده اما مشکل آنجا است که گذشت او را رها نمی کند و همچنان امتداد دارد.

در این میان جاوید ناخواسته وارد این بازی شده البته خودش گفته حتی اگر بهمن خان هنوز هم خلافکار بود باز هم به جبران مجبت هایش کنارش می ایستاد. جاوید و بهمن هر دو دشمن زیاد دارند البته دشمنان آنها از یک جنس و قماش نیستند اما هر دو گروه این دو را در کنار هم می بینند و برای نابودی هر دو نفرشان تلاش می کنند.

جاوید برای اینکه به رویاهایش برسد چاره ای ندارد جز اینکه کنار بهمن خان بایستدف بجنگد، خواهرش را نجات بدهد و در واقع تاوان سنگین گذشته بهمن خان را پس بدهد. بنابراین آن دو جنگی مشترک را شروع کرده اند و باید دید در ادامه چه وقایعی رقم خواهد خورد.

داستان این سریال اقتباسی از رمان سالتو به نویسندگی مهدی افروزمنش بوده در این کتاب سیاوش ۱۶ ساله کشتی گیر نابغه است. سیاوش از سرشاخ شدن بدن ها لذت می برد، بوی عرق مانده توی سالن ها را دوست دارد.

چند جلسه با پدرش تمرین کرده و بعد کشتی را ذاتی آموخته است. بچه فلاحی که جنم بزرگی دارد و تشنه قدرت است.

قهرمان این کتاب پسری ۱۶ ساله به نام «سیاوش» از جنوب شهر تهران است که بدون داشتن مربی و باشگاه حرفه ای، یک کشتی گیر نابغه است. او در رقابت های محلی آن قدر خوب بازی می کند که روزی دو مرد غریبه به نام های «سیا» و «نادر» سر راهش سبز می شوند تا از او یک قهرمان جهانی بسازند.

فقری که از نسل قبل به سیاوش رسیده، در کفش های پاره اش خودش را نشان می دهد؛ اما سیاوش می خواهد تغییر کند؛ ولی نمی داند برای تغییر، آدم های اشتباهی سراغش آمده اند.

نادر او را کشف می کند و راه بزرگی را نشانش می دهد. کشتی را مثل تابلوی نقاشی، مثل یک آیین پیش چشم هایش به نمایش می گذارد. غریزه سیاوش را می گیرد و تمرین هایش را چنان توی سرش می کارد که کشتی برایش تبدیل به آیین شود. به شکلی از فکر و زندگی کردن.

سیاوش تا مدت ها مبهوت نادر است. نادری که از دنیای دیگری آمده، از دنیای آدم های بالا، دنیای خانه های مجلل. دنیایی که قدرت در آن به عریان ترین شکل خودش را نشان می دهد و دستش را در دست سیاوش می گذارد و او را چنان مست می کند که دیگر دنیای جزیره در نظرش حقیر است و تحملش غیرممکن.

سرنوشت مخوف جاوید در سریال یاغی

در این میان آن چه بیش از هر چیز اهمیت دارد، روند تبدیل شدن سیاوش به یک هیولاست. سیاوش در ابتدای ماجرا یک پسربچه ی پایین شهری است با ظاهری محکم و بی پروا و باطنی رام و گاه حتی پُرمِهر و احساس که شاید بارزترین ویژگی اش سماجتش باشد.

اما داستان چنان صبورانه و با بهره گیری از دقتی مثال زدنی، قدم به قدم این شخصیت را دچار تبدّل می کند که در پایان نخواهیم فهمید او دقیقاً از چه زمانی دچار آن اندازه از پیچیدگی و بی رحمی شده است.

نادر، همسرش رؤیا و سیامک اعضای اصلی یک تجارت طویل و عریض مواد مخدراند و سیاوش برایشان حکم یک مهره ی تازه نفس را دارد. سیاوش که پیش تر هم در گروهک داوود مواد مخدر می فروخت، اکنون با کمی ارتقاء رتبه در دستگاه نادر مشغول به کار می شود. او رفته رفته جذب این سیستم مخوف می شود و تجربیات موحشی را از سر می گذراند.

پایان سریال یاغی لو رفت

بعد از شنای پروانه، فیلمی که محمد کارت در سال ۱۳۹۸ ساخت، یاغی تازه ترین اثری از اوست که با آن روبه روییم. محمد کارت که یاغی را از متن کتاب سالتو به تصویر کشیده است تغییراتی در داستان داده است از جمله عوض کردن اسامی کاراکترهای سالتو!

در سریال یاغی نام نادر به بهمن تغییر کرده است کسی که یک عشقِ کشتی قدیمی است و به بهانه ی ورود او به زندگی جاوید برای پیداکردن یک کشتی گیر قابل، اتفاقاتی معمایی-جنایی وارد مسیر داستان می شود.


سیاوش سالتو نیز همان جاوید گنجی است و طلا همان رویا همسر بهمن خان است. حالا گفته می شود طلا و برادر بهمن مافیای مواد مخدر هستند و بهمن در جریان نیست.

طلا مافیای مواد مخدر است

سیاوش سالتو نیز همان جاوید گنجی است و طلا همان رویا همسر بهمن خان است. حالا گفته می شود طلا و برادر بهمن مافیای مواد مخدر هستند و بهمن در جریان نیست.

البته این نظریه نیز وجود دارد که طبق کتاب بهمن نیز مافیای مواد مخدر باشد. چراکه در جدیدترین قسمت سریال یاغی طلا بعد از اسیدپاشی به پلیس اطلاع نداد و ادعا کرد که بهمن پلیس است! حالا به نظر می رسد با توجه به کتاب سالتو حرف طلا رد گم کنی است.

حالا باید منتظر ماند و دید که محمد کارت پایان یاغی را چگونه به تصویر کشیده است.

بازیگران این سریال همه از بازیگران درجه یک و شناخته‌شده صنعت سینما و تلویزیون هستند و باید به انتخاب محمد کارت برای گردآوری این تیم تبریک گفت؛ چراکه هر بازیگر مطرح، به‌شدت مناسب نقشش بوده و می‌توان یک دنیای واقعی با شخصیت‌های باورپذیر را در سریال یاغی متصور شد.

در ادامه بیوگرافی و مختصری از فعالیت حرفه‌ای بازیگران این سریال آورده می‌شود.

پارسا پیروزفر در نقش بهمن

پارسا پیروزفر در ۲۲ شهریور ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد. او در تلویزیون و سینما بازیگری می‌کند. همچنین در سایر زمینه‌های هنری همچون ترجمه، تدریس تئاتر، نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و نقاشی فعالیت دارد. او فوق‌لیسانس نقاشی‌اش را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرفت و در آموزشگاه هنرهای نمایشی استاد سمندریان دوره‌های رشته بازیگری را پشت سر گذاشت. شروع بازیگری او در سال ۱۳۷۱ در ۲۰ سالگی با بازی در تئاتر بود و فعالیت حرفه‌ای‌اش در سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم «پری» آغاز شد. او در سال ۱۳۷۴ با بازی در سریال «در پناه تو» به شهرت رسید.

پارسا پیروزفر با ترکیب متفاوتی از بازیگران دیگر در سریال یاغی ایفای نقش می‌کند. او پیش از این در «مست عشق»، «بی‌حسی موضعی» و فیلم‌های دیگر به ایفای نقش پرداخته است.

علی شادمان در نقش جاوید

علی شادمان از دیگر بازیگران این سریال که با بازی درخشان و متفاوت خود، بسیاری را طرفدار خودش کرده است، متولد ۴ آذر ۱۳۷۵ در ایلام بوده و اصالتا لر است. شادمان تحصیلات دانشگاهی خویش را در رشته کارگردانی به پایان رسانده است. اولین بازی او در فیلم سینمایی «میم مثل مادر» سال ۱۳۸۵ که فقط ده سال سن  داشت، نشان داد که بازیگر بسیار بااستعدادی است. شادمان همچنین در فیلم‌های سینمایی «صد سال به این سال‌ها»، «زمانی برای دوست داشتن» و «کلانتری غیرانتفاعی» و سریال «سرزمین کهن» به ایفای نقش پرداخته ‌است.

طناز طباطبایی در نقش طلا

طناز طباطبایی در ۲۰ اردیبهشت سال ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد و در عرصه‌های متفاوت تلویزیون، سینما و تئاتر فعالیت دارد. تحصیلات او لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. شروع فعالیت طباطبایی در بازیگری به سال ۷۹ باز می‌گردد، زمانی که دوره‌های آزاد بازیگری را در هیوا فیلم پشت سر گذاشت.

او در سال ۱۳۸۰ در ۱۸ سالگی با سریال «جوانی» شروع به کار کرد، اما فعالیت حرفه‌ای‌اش در سال ۱۳۸۳ با بازی در فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» آغاز شد. 

طناز طباطبایی در سال ۱۳۸۵ با بازی در سریال «میوه ممنوعه» در کنار بازیگرانی همچون حمید جعفری و علی نصیریان به شهرت رسید.

امیر جعفری در نقش اسی قلک

امیر جعفری در دهم شهریور سال ۱۳۵۳ در تهران به دنیا آمد. او در عرصه‌های تلویزیون، سینما و تئاتر فعالیت داشته و آثار جالب و متفاوتی از خود بر جای گذاشته است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه است. امیر جعفری دوره دو ساله بازیگری را در کلاس‌های آزاد سال ۱۳۷۱ تحت نظر استاد سمندریان گذرانده است. همسر امیر جعفری ریما رامین‌فر هم از بازیگران موفق سینما و تلویزیون است و یک پسر به اسم آیین دارند.

وی فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم «نان، عشق و موتور ۱۰۰۰» آغاز کرد، اما فعالیت حرفه‌ای‌اش در فیلم «قارچ سمی» ۱۳۸۰ شروع شد. او در سال ۱۳۸۱ با بازی در سریال «بدون شرح» به شهرت رسید.

او همچنین بازی در سریال‌های چک برگشتی، شیدایی، توطئه فامیلی، زیر هشت، چاردیواری، میوه ممنوعه، برای آخرین بار، کمربندها را ببندیم و من یک مستاجرم را در کارنامه خود دارد. امیر جعفری تا به حال ۵ بار از جشنواره تئاتر فجر برنده جایزه شده است.

آبان عسکری در نقش عاطفه

آبان عسکری متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۶۵ در تهران، نویسنده و بازیگر است. او مدرک کارشناسی ارشد تئاتر دارد. همسر او محمد کارت (کارگردان همین مجموعه)، کارگردان، بازیگر و نویسنده است. آبان عسکری فعالیت هنری خود را در بازیگری تئاتر از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. او کار خود را به صورت حرفه‌ای با بازی در فیلم «مات» در سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و در سال ۱۳۹۵ با فیلم «سوفی و دیوانه» به شهرت رسید.

عباس جمشیدی‌فر در نقش علی آقا

عباس جمشیدی‌فر در سال ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمد. او در عرصه‌های مختلف سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت می‌کند. جمشیدی‌فر که مدرک لیسانس تئاتر دارد، با رفتن به روی صحنه در سال ۱۳۷۷ در سن ۱۷ سالگی فعالیت هنری خود را آغاز کرد و با بازی در سریال روزگار خوش حبیب آقا در سال ۱۳۸۴ به صورت جدی و حرفه‌ای وارد دنیای بازیگری شد. اما مشهور شدن او با نقش‌آفرینی در سه دونگ سه دونگ در سال ۱۳۹۰ رقم خورد. 

مه‌لقا باقری در نقش مادر ابرا

مه‌لقا باقری در ۲۵ خرداد ۱۳۶۰ در تهران به دنیا آمده و لیسانس خود را در رشته کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره و فوق‌لیسانس خود را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده است. مه‌لقا باقری بالای ۱۲ سال سابقه فعالیت در زمینه بازیگری و کارگردانی تئاتر دارد. این بانوی هنرمند همسر جواد عزتی هنرپیشه موفق و مطرح کشورمان است.

او فعالیت خود را در سال ۱۳۷۵ از ۱۵ سالگی با تئاتر شروع کرد و فعالیت حرفه‌ای‌اش با بازی در سریال حوض فیروزه سال ۱۳۸۴ بود. اما در ۱۳۸۸ با بازی در سریال قهوه تلخ به شهرت رسید.

الیکا ناصری در نقش ابرا

الیکا ناصری یکی دیگر از بازیگران سریال یاغی است. او متولد ۱۳۸۱ در تهران است و پیش از این سریال در نمایش‌های متفاوت و متعددی به روی صحنه رفته و نیز در فیلم سینمایی «میان ماندن و رفتن» در سال ۸۸ همبازی هنرمندانی چون گلاره عباسی، محمود جعفری، ساعد سهیلی و فریبا جدیکار شد.

مهدی حسینی‌نیا رحمان

مهدی حسینی‌نیا متولد ۲۸ شهریور ۱۳۶۰ در تهران است که اولین بار در سال ۱۳۸۹ با فیلم «اینجا بدون من» به کارگردانی بهرام توکلی جلوی دوربین رفت.

او در سال ۱۳۹۳ با سریال «پرده‌نشین» وارد قاب تلویزیون شد و تجربه بازی در سریال‌های خانگی مشهور از جمله «سیاوش» ، «میخواهم زنده بمانم» و «میدان سرخ» را دارد.

حسینی‌نیا فعالیت خود در بازیگری را از سال ۸۸ به طور جدی آغاز کرده است. او در فیلم سینمایی «شنای پروانه» نیز نقش‌آفرینی کرده است.

جواد خواجوی حامد

جواد خواجوی در خرداد ۱۳۷۱ در مشهد به دنیا آمد. این بازیگر دانشجوی انصرافی رشته سینماست که کار خود را از کارگردانی و نویسندگی در تئاتر شروع کرده است. جواد خواجوی از سال ۹۶ فعالیت خود را با ویدیوهای صداگذاری اینستاگرام به صورت جدی پیش گرفت و سپس با حاضر شدن در برنامه پربیننده خندوانه توانست به‌خوبی شناخته شده و مشهور شود.

نیکی کریمی

نیکی کریمی از هنرپیشگان مطرح و موفق ایرانی است که در ۱۹ آبان سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمده است. او علاوه بر بازیگری در کارگردانی و ترجمه نیز فعالیت دارد. تحصیلات نیکی کریمی دیپلم رشته تجربی است. اصالت او به تفرش بازمی‌گردد. 

وی از دوران دبستان بازی در گروه های کوچک تئاتری را آغاز کرد. نخستین نقش سینمایی اش را در سال ۱۳۶۸ در فیلم وسوسه به کارگردانی جمشید حیدری بازی کرد. نخستین حضور جدی او در فیلم عروس به کارگردانی بهروز افخمی در سال ۱۳۶۹ است و در این فیلم بود که به شهرت رسید. او و ابوالفضل پورعرب را اولین ستارگان سینمای ایران پس از انقلاب می‌دانند. فیلم کوتاه داشتن و نداشتن نخستین تجربه کارگردانی اوست.

فرهاد اصلانی

فرهاد اصلانی در سال ۱۳۴۵ در شهر بیجار کردستان به دنیا آمده است. او در سال ۱۳۷۰ در دوره دو ساله کارگردانی و بازیگری در زمینه تئاتر از فرهنگسرای نیاوران دانش‌آموخته شد. بازی در تئاتر را در سال ۱۳۷۵ هم‌زمان با تحصیل و همچنین بازی در نمایش‌های رادیویی را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد. وی در سال ۱۳۷۲ اولین بار در مجموعه تلویزیونی همسایه‌ها ایفای نقش کرد و سپس حضور در جلوی دوربین را در سال ۱۳۷۳ با فیلم روسری آبی کاری از رخشان بنی‌اعتماد تجربه کرد. وی در سال ۱۳۹۰ در سه فیلم خرس، زندگی خصوصی و من مادر هستم نقش‌آفرینی کرد و توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را برای دو فیلم اول نامبرده شده دریافت کند. 

امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری در ۱۷ مرداد سال ۱۳۵۵ در تهران متولد شد. او در عرصه‌های مختلف تلویزیون، تئاتر و سینما بازی داشته است و شروع فعالیت هنری‌اش به حضور در فیلم «ماه مهر» مربوط می‌شود. تحصیلات وی دیپلم تجربی است. او فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ در ۱۸ سالگی با تئاتر آغاز کرده است، اما فعالیت حرفه‌ای‌اش در سریال «مهر خوبان» سال ۱۳۷۴ بوده است. دلاوری در سال ۱۳۸۵ با بازی در سریال «ما چند نفر» به شهرت رسیده است.

محمدهادی دیباجی

محمدهادی دیباجی در ۱۲ تیر ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمده است و کارشناسی خود را در رشته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای تهران گرفته است. او فرزند شهید است. شروع فعالیت هنری‌اش با چهره‌پردازی همراه بود و در سال ۸۴ موفق شد با نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی «جایی در دور دست» به طور جدی قدم در عرصه بازیگری بگذارد.

در ۱۳۹۳ در یک سریال تلویزیونی به اسم «عملیات ۱۲۵» بازی کرد و سپس بعد از مدتی در سریال گاندو ایفای نقش کرد و از همانجا به شهرت رسید.

بهرام ابراهیمی

بهرام ابراهیمی در سال ۱۳۲۴ در قم متولد شده است. او اصالتا یزدی است و لیسانس خود را در رشته نمایش از دانشکده هنرهای دراماتیک اخذ کرد. وی با نقش‌آفرینی در نمایش رادیویی «رستم و سهراب» به صورت جدی وارد دنیای هنر و بازیگری شد. او سال ۱۳۵۲ در ۱۸ سالگی با بازی در سریالی به نام صخره سیاه وارد قاب تلویزیون شد و با حضور در سریال بی‌گناهان در سال ۱۳۸۷  شناخته شد. 

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=16728

ثبت دیدگاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها