Thursday, 8 December , 2022
تبلیغات
20
روحانی:

امروز در شرایط خاص کرونایی هستیم/ دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا پایان سال ادامه پیدا کنند

  • کد خبر : 1436
  • 03 جولای 2021 - 11:07
امروز در شرایط خاص کرونایی هستیم/ دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا پایان سال ادامه پیدا کنند
رئیس جمهور گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا پایان سال ادامه پیدا کنند، این دستورالعمل‌ها می‌تواند از شیوع بیشتر ویروس کرونا پیشگیری کند؛ ما چاره‌ای جزو دستورالعمل، واکسن و امید و اعتماد نداریم.

به گزارش جهان تیتر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: امروز در شرایط خاص کرونایی هستیم و شرایط ما با گذشته متفاوت است.

روحانی ادامه داد: متاسفانه این ایام مسائلی داشتیم که باعث تشدید وضعیت کرونا در کشور شد؛ براساس گزارش‌هایی که به ما رسید در انتخابات شوراها، میهمانی‌هایی می‌دادند و سفره‌هایی پهن می‌شد که متناسب با دستورالعمل‌های بهداشتی نبود؛ علاوه بر این مسافرت‌های تابستانی هم بی تاثیر نبوده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: همه می‌دانند که ما با ویروسی مواجه شدیم که هر چه می‌گذرد، بُعد جدیدی از آن نمایان می‌شود؛ این ویروس با تغییرات ژنتیکی سرایت و خطر را بیشتر می‌کند؛ یکی از ویژگی‌های ویروس کرونا قدرت سرایت بیشتر در انواع جهش یافته آن است.

وی افزود: ویروس کرونا ناشناخته و شرایط سختی را در سراسر جهان به وجود آورده است و هر لحظه بخشی از قدرت خود را نمایان می‌کند؛ ویروس کرونا غیرقابل درمان است، اما واکسن پذیر بودن این ویروس می‌تواند نکته مثبت آن باشد که البته نوع جهش یافته آن هم باز کار را برای تهیه واکسن سخت می‌کند.

روحانی ادامه داد: در تمام دنیا وقتی واکسن استفاده کردند توانستند تا مقدار قابل توجهی این بیماری را کنترل کنند.

وی درباره وضعیت واکسن کرونا در کشور بیان کرد: شرایط ما در خصوص واکسن در حال بهتر شدن است و اگر شرکت‌هایی که از آن‌ها واکسن تهیه می‌کنیم، به قول خود عمل کنند، وضعیت کشور بهتر خواهد شد.

رئیس جمهور عنوان کرد: وضعیت واکسیناسیون در کشور روز به روز بهتر خواهد شد و در آینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد.

روحانی گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی باید تا پایان سال ادامه پیدا کنند، این دستورالعمل‌ها می‌تواند از شیوع بیشتر ویروس کرونا پیشگیری کند؛ ما چاره‌ای جزو دستورالعمل، واکسن و امید و اعتماد نداریم.

وی افزود: شرایط کرونا در برخی از استان‌های جنوبی حاد شده است، در کل کشور این نگرانی وجود دارد که در مسیر موج پنجم قرار بگیریم؛ متاسفانه امروز ۶۹ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و این میزان قابل قبولی نیست. ما باید بالای ۹۰ درصد از دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردیم، اما حالا رعایت دستورالعمل‌ها به ۶۹ درصد رسیده است؛ هم اکنون با ۹۲ شهرستان قرمز روبه‌رو هستیم و از استانداران و نیرو‌های انتظامی درخواست داریم براساس رنگ‌بندی شهر عمل کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: در استان‌های جنوبی که ویروس دلتا شیوع پیدا کرده باید مراقبت‌های بیشتری داشته باشیم؛ درمان این ویروس با اقدام دست جمعی امکان پذیر است، باید برای سراسر جهان و داخل کشور درخصوص دستورالعمل های بهداشتی و واکسن کرونا فکری شود.

روحانی گفت: امیدواریم مردم امسال برای سفرهای تابستانی فکری کنند و سفرهای خود را به تاخیر بیاندازند و از تجمع در مراکز خرید خودداری کنند، تا بتوانیم این نوع جهش یافته هندی ویروس را کنترل کنیم.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=1436

ثبت دیدگاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها