0
رمضا لعمامره:

الجزائر روابطی طبیعی و دیرینه با ایران دارد

  • کد خبر : 8632
  • 24 اکتبر 2021 - 5:39
الجزائر روابطی طبیعی و دیرینه با ایران دارد
وزیر خارجه الجزائر گفت: الجزائر روابطی طبیعی و دیرینه با ایران دارد و هر دو کشور نیز منافعی در چارچوب اوپک دارند.

به گزارش جهان تیتر به نقل از آر تی، وزیر خارجه الجزائر در سخنانی از روابط دیرینه کشورش با ایران گفت.

رمضا لعمامره، در مصاحبه با شبکه آر تی روسیه در پاسخ به پرسشی درباره روابط با ایران گفت: الجزائر روابطی طبیعی و دیرینه با ایران دارد و هر دو کشور نیز منافعی در چارچوب اوپک دارند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت الجزائر به دنبال دیپلماسی بلندگویی نیست و کار‌های خود را به آرامی انجام می‌دهد و مواضع خود را به آرامی از طریق کانال‌های دیپلماتیک پیگیری می‌کند. او همچنین گفت الجزائر مخالف مداخله در امور داخلی اش است.

وی گفت سفیر الجزائر در پاریس همچنان در الجزائر برای مشورت حضور دارد و تصمیم بستن حریم هوایی در برابر هواپیما‌های فرانسه، تصمیمی حاکمیتی بود که در برابر خشونت‌های لفظی صورت گرفت.

رمطان لعمامره در ادامه گفت روابط تاریخی الجزائر را به روسیه مرتبط می‌کند و کشورش در مشورت دائمی و جدی با دیپلمات‌های روسیه در مسائلی بوده است که به منافع روسیه مرتبط می‌شد.

وزیر خارجه الجزائر در خصوص مسائل لیبی نیز گفت: امکان اجرای انتخابات در لیبی قوی است و این مسأله به تکمیل جوانب سازماندهی مسأله باز می‌گردد.

او همچنین تأکید کرد لیبی می‌بایستی اقداماتی را در ارتباط با خلع سلاح از شبه نظامیان به انجام برساند. او در ادامه با اشاره به کنفرانس برلین گفت نشست برلین بر مسئولیت داشتن جامعه بین المللی بر خروج نیرو‌های خارجی تأکید کرد.

او با اشاره به اختلافات در کشور مالی نیز گفت اوضاع در مالی نشان داد آنچه امنیت و ثبات مالی را مورد تعرض قرار می‌دهد، امنیت الجزایر را نیز دستخوش خود قرار خواهد داد. لعمامره گفت کشورش میانجی گری‌هایی را در مالی انجام داده و گروه‌های مسلح در مالی توافق صلحی را در الجزائر به امضا رسانده اند.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=8632

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.