Wednesday, 29 June , 2022
تبلیغات
2

استراتژی ساده سازی تجربه مصرف کنندگان مدرن

  • کد خبر : 15409
  • 23 می 2022 - 23:06
استراتژی ساده سازی تجربه مصرف کنندگان مدرن
استراتژی ساده سازی تجربه مصرف کنندگان مدرن به معنی است که با مشتریان مدرن بدون پیچیدگی ارتباط برقرار کنید، به سادگی با آنها تعامل کنید. شفاف باشید و آنها را دچار سردرگمی نکنید تا تجربه به یاد ماندنی از شما داشته باشند.

استراتژی ساده سازی تجربه مصرف کنندگان مدرن به این معنی است که با مشتریان مدرن بدون پیچیدگی ارتباط برقرار کنید، به سادگی با آنها تعامل کنید. شفاف باشید و آنها را دچار سردرگمی نکنید تا تجربه به یاد ماندنی از شما داشته باشند.

امروزه مصرف کنندگان در تصمیم گیری انتخاب دچار سردرگمی هستند و دلیل آن این است که بازاریابان تجاری غافل ازعوارض روانی که برای مصرف کننده ایجاد می کنند در هر لحظه با افتخار محصولات و خدمات جدیدی که به مصرف کننده ارزش افزوده می دهد را تبلیغ می کنند.

سرمایه گذاری روی فناوری ها ، ایده بدی نیست. اما نظرسنجی مشاورین تجاری برجسته نشان می دهد، برندهایی  که ساده ترین تجربه را ارائه می دهند ، دارای قوی ترین عملکرد سهام و وفادارترین مشتریان هستند.

بر أساس این تحقیق  چهار مرحله استراتژی به هم مرتبط شناسایی شده که می تواند به هر سازمانی کمک کند تا تجربه ساده سازی را برای مشتریان مدرن ارائه دهد.

  1. سادگی و شفافیت را در سازمان خود مشخص کنید، تعریف کنید و سپس به اشتراک بگذارید.

بنا به نوع محصول، استراتژی فروش، تلاش های بازاریابی ، سیاست قیمت گذاری و …، ساده سازی جنبه های مختلفی دارد. از اینرو ابتدا باید متناسب با شرایط سازمانی تمام تلاش بر این باشد که به یک تعریفی از ساده سازی برسید و پیچیدگی ذهن مصرف کننده را کاهش دهید. هر سازمانی باید متناسب با زمینه و شرایط منحصر به فرد خود تعیین کند که کدام حوزه های درون سازمانی از ساده سازی بیشتر سود خواهند برد.

در مرحله بعد، ضروری است که رهبرسازمان آنها را به وضوح بیان کند و به  لیست ارزشهای سازمانی اضافه شود. اطمینان حاصل کنید که افراد حاضر درسازمان با آن ارتباط برقرار کرده و به آن عمل می کنند.

به عنوان مثال، Netflix اهمیت زیادی به ساده سازی داده و این استراتژی جزئی از فرهنگ سازمانی کارمندان ومدیران شده است.  رهبران شرکت نیز به وضوح از این ارزش ها پیروی می کنند.

اصول ساده سازی شرکت اپل هم شناخته شده است. به وضوح محدود کردن عمدی تعداد محصولات و مدلهایش را در راستای ساده سازی اعلام کرده است.

2. فقط یک محصول ساده نسازید بلکه یک سفر ساده برای مشتریان ایجاد کنید.

تمرکز بر روی محصول مهم است، اما به همان اندازه مهم است که کل تجربه مشتری را از دست ندهید. این بدان معناست که تلاشهای فروش و بازاریابی را طوری طراحی کنید که تا حد امکان دسترسی، خرید و استفاده از محصول برای مصرف کننده آسان باشد. برای اطمینان از اینکه سادگی را در طول سفرمشتری دراولویت قراردهید ، با پرسیدن سوالات زیر از خود شروع کنید:

چگونه می توانیم درک و ارزیابی مشتریان را آسان تر کنیم؟ آیا می توانیم محصولات، ویژگی ها یا قابلیت های کمتری را بدون به خطر انداختن کارایی راه حل خود ارائه دهیم؟

چگونه می توانیم کمپین های بازاریابی هدفمندی ایجاد کنیم که با مشتریان به زبان آنها صحبت کند ، در زمان و مکانی که بیشتر برای آنها مفید است؟

چگونه می توانیم قیمت خود را شفاف تر و سازگارتر کنیم؟ تغییر قیمت ها بر اساس وفاداری ، فصل ، مکان خرید ، کانال یا جمعیت شناسی می تواند سود را افزایش دهد ، اما پیچیدگی را برای مشتری نیز افزایش می دهد.

چگونه می توانیم چیدمان فروشگاه و استفاده از فناوری های فروش (ابزارهایی مانند توصیه های خودکار برای محصولات مرتبط ، پرداخت های تلفن همراه و غیره) را برای ایجاد تجربه خرید بدون پیچیدگی بهینه کنیم؟

اینها تنها چند نمونه هستند ، اما فرصت های بیشماری برای ساده سازی سفر مشتری وجود دارد. این که آیا شما محصولات مشابه را در یک پیشنهاد واحد ادغام می کنید ، در یک روش پرداخت دیجیتالی مناسب سرمایه گذاری می کنید یا حتی قیمت های عددی را تعیین می کنید ، هر کاری که بتوانید برای کاهش بار ذهنی مشتریان خود انجام دهید ، تجربه آنها و درک آنها از نام تجاری شما را بهبود می بخشد.

3. برای دستیابی به سادگی بیرونی ، پیچیدگی داخلی را بپذیرید.

اولویت بندی سادگی در تجربه مشتری به این معنا نیست که می توانید پیچیدگی را به طور کامل از بین ببرید. برعکس ، فرآیند تصفیه محصول به ساده ترین شکل آن اغلب می تواند بسیار پیچیده باشد.

به عنوان مثال ، حفظ موتور جستجوی ساده گوگل مستلزم یک فرآیند بسیار دقیق و پیچیده طراحی و ساده سازی مداوم است.

از این گذشته ، پی بردن به آنچه مشتریان واقعاً می خواهند (و نه آنچه آنها می گویند می خواهند) اغلب بسیار پیچیده است. برای ساختن مفیدترین و هدفمندترین محصول مورد نیاز مشتری کار سختی پیش رو دارید. مشتریان از محصول دقیقاً همانطور که شما می خواهید استفاده نمی کنند. نیازها و دردهای آنها را شناسایی کرده و محصولات و ویژگی های خود را برای پاسخگویی به این نیازها به روشی ساده طراحی کنید.

ایجاد یک تجربه ساده از مشتری شبیه یک ارکستر موسیقی است. با تمرین های زیاد وآمادگی کافی از قبل، اجرا آسان به نظر می رسد اما در پشت صحنه تلاش زیادی انجام شده است.

4. به خاطر داشته باشید که سادگی پیش فرض است.

در مواردی سادگی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر با یک مشتری جدید و بی تجربه صحبت می کنید ، اتخاذ یک رویکرد ساده و سطح بالا در ارتباطات بازاریابی موثر است. اما اگر با مشتری با تجربه تری کار می کنید ، چنین رویکردی شاید تحقیر آمیز باشد. همین امر در مورد محصولات صادق است: در برخی موارد ، مشتریان محصول ساده ای را ترجیح می دهند که فقط یک کار را خوب انجام دهد ، اما در موارد دیگر ، آنها ممکن است توانایی سفارشی سازی تنظیمات و ویژگی های شخصی خود را داشته باشند.

در حالی که سادگی باید به عنوان پیش فرض باشد ، مهم است که مناطقی را در نظر بگیرید که کمی پیچیدگی در آنها می تواند سفر مشتری را بهبود بخشد. ۹۰ درصد مشتریان در جستجوی سادگی هستند و محصولات ساده را انتخاب می کنند نه پیچیده. اما لازم است برای آن ۱۰ درصد باقی مانده هم فضایی برای خواسته هایشان داشته باشید.

در آخر کل سفر مشتری را در نظر بگیرید پیچیدگی های داخلی را بپذیرید تا در نهایت سفر ساده ای برای مشتری ایجاد کنید. ایجاد یک تجربه روان و ساده برای مشتری یک تلاش فوق العاده پیچیده است.

ترجمه و تالیف: شهرام موبد

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=15409

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.