Wednesday, 10 August , 2022
تبلیغات
17

ابتکار هلال احمر در زمینه گردش مالی مناطق سیل زده

  • کد خبر : 11869
  • 12 ژانویه 2022 - 12:20
ابتکار هلال احمر در زمینه گردش مالی مناطق سیل زده
جمعیت هلال احمر که وظایفش در درجه اول نجات جان آسیب دیدگان و فیکس کردن مجروحان و سپس اسکان یا پناه دهی مجموعه در معرض خطر است، چه می توانست برای کمک به عادی شدن وضعیت مناطق کند.

علی صارمیان، کارشناس رسانه-جهان تیتر: در سانحه سیل در مناطق جنوبی کشورمان، یک ریزه کاری به دانش امدادگران اضافه شد. شاید ما نیازمند آن هستیم که ذهنیت مان را نسبت به امدادرسانی نوین کمی به هنگام کنیم. مشخصا آسیب دیدگی مالی، یک کلیت قطعی در حوادث است. یک آیتم پنهان که معمولا نادیده گرفته می شد. اگر بحران به معنای از دست دادن تعادل و روند عادی زندگی است، چگونه می توان این روند را به شرایط عادی برگرداند؟ سوال دوم اینست که جمعیت هلال احمر که وظایفش در درجه اول نجات جان آسیب دیدگان و فیکس کردن مجروحان و سپس اسکان یا پناه دهی مجموعه در معرض خطر است، چه می توانست برای کمک به عادی شدن وضعیت مناطق کند.
در سفر میدانی اخیر دکتر کولیوند به چند استان سانحه دیده از سیل، یک ابتکار هوشمندانه انجام شد. تامین و خرید وسایل کمک و مایحتاج زندگی از محل بحران زده. شاید در نگاه اول چندان این مساله قابل توجه نباشد اما با توجه به علم اقتصاد که بر اساس گردش مالی یک منطقه قابل احتساب است، این ریل گذاری بسیار خوب عمل کرده است. چرا ؟ چون از یک طرف روند زندگی را با فعالیت بخش تجاری خود منطقه و تامین احتیاجات از کسبه محل، به سمت عادی شدن می برد و از طرفی گردش آسیب دیده و منفی مردم را به اندازه توان، مثبت می کند.
مردم منطقه چگونه باید درآمد کسب کنند؟
گردش مالی منطقه آسیب دیده، عبارتست از مجموع کلیه ورودی های ریالی و هزینه های انجام شده در منطقه، با نگاهی به مناطق آسیب دیده، هزینه ها بالا می رود و درآمدها صفر می شود. ابتکار دکتر کولیوند اینجا موثر می افتد که درآمد و گردش مالی منطقه را زنده می کند. در نتیجه درآمد به اندازه توان جمعیت در خرید مایحتاج ، افزایش می یابد و اندکی از تراز منفی کاسته می شود. مساله مهمتر گردش این پول در بخش مالی یک شهر و منطقه است که زنجیر وار، احیا می شوند. مساله نهایی، مدیریت بحران به معنای کمک به تبدیل وضعیت بحرانی به شرایط عادی است. این گردش مالی برای بخش اقتصادی منطقه بر اساس سال مالی جاری و سال مالی ماقبل آن محاسبه می شود و در سال جاری، با اضافه شدن این ورودی ( خرید از محل سانحه)، این بخش به بخش خصوصی منطقه کمک می کند تا احتیاجات را بتوانند با اتکا بر توان منطقه ای مرتفع کنند.
شاید توفیق یک جمعیت خیریه و امدادرسان در سال های اخیر منوط به این جزئیات و ریزه کاری های حساس و فراموش شده باشد که یک مدیر بحران آن را امروز تشخیص می دهد و شاید در گذشته ، چندان این ایده های نوین مد نظر قرار نمی گرفته است.

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=11869

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.