Wednesday, 29 June , 2022
تبلیغات
1

آیا اسلوگن (SLOGAN) خواهد مرد

  • کد خبر : 15413
  • 24 می 2022 - 22:14
آیا اسلوگن (SLOGAN) خواهد مرد
اسلوگن، اسلوگان با هر تلفظی که شنیده اید جمله ای تبلیغاتی است که یک برند برای معرفی خدمت، چشم انداز و محصول خود استفاده می کند. اسلوگن جمله ای است تبلیغاتی که با هدف معرفی برند و جانمایی برند در ذهن مشتری

اسلوگن چیست؟ اسلوگن، اسلوگان با هر تلفظی که شنیده اید جمله ای تبلیغاتی است که یک برند برای معرفی خدمت، چشم انداز و محصول خود استفاده می کند. اسلوگن جمله ای است تبلیغاتی که با هدف معرفی برند و جانمایی برند در ذهن مشتری طراحی می شود. اسلوگن بازی با کلمات است. اسلوگن به عنوان شعار تبلیغاتی یک برند هم شناخته می شود. اسلوگن در اوایل سال ۱۹۵۰ شکل گرفت و افراد تبلیغاتچی آنرا باب کردند و در تیتر های مجلات و روزنامه ها چاپ می کردند.

اسلوگن از کجا شکل گرفت؟

اسلوگن از خیابان های مدیسون شروع شد. در دهه ۱۹۵۰ اتاقک هایی در خیابان مدیسون وجود داشت که افرادی مشغول طراحی و خلق شعار برای شرکت های بزرگ آمریکا بودند. شعارهایی که شرکت ها با آن بتوانند در جنگ با رقبا پیروز شوند. مردانی که با عینک و سیگار مارلبرو برای متحول کردن ثروت مشاغل و تبدیل آنها به برندهایی ویژه در قلب مردم سراسر جهان تلاش می کردند تا با بازی با کلمات و ساخت عبارت هایی کوتاه و تاثیر گذار شعاری ماندگار(اسلوگن)  برای شرکت ها خلق کنند.

خلق اسلوگن برای کسب و کارها یک تحول آفرینی بود

اسلوگن نویسی یک حرفه هنری بود و زمانی که به خوبی انجام می شد برای برند یک تحول آفرینی بود. گاهی اوقات این شعارها از لحاظ گرامری غلط بود و به ظاهر بی معنی اما با گذشت زمان میلیاردها دلار به دارایی های کسب و کار اضافه می شد و تصورات جهانی را به خود جلب کرد. شعاری مثل Got Milk? (شیر گرفتی؟) . گاهی هم شعارها به نوعی دیگر در ذهن ها ماند مانند Just Do It اسلوگن ماندگار شرکت نایکی که واقعا افراد کارهایی را انجام دادند و رویاهای بزرگتری را تصور کردند. یا اسلوگن متفاوت فکر کن مربوط به کمپانی اپل. وقتی این اسلوگن را می شنوید متوجه می شوید که کسانی که خلاق هستند با ما صحبت می کنند و این باعث می شود که احساس خاصی داشته باشیم.

بهترین شعارها میانبرهایی برای برندها هستند تا آن برند به راحتی در ذهن بماند. اما به قول باب دیلن بزرگ «زمان ها در حال تغییر هستند و این ممکن است پایانی باشد برای اسلوگن»

اکنون برندها مسئولیت دارند که پایدارتر باشند، محصولاتی بسازند که ماندگاری بیشتری داشته باشند و همه به ما یادآوری می کنند که نحوه ارتباط در آینده متفاوت است. با نسلی درخشان، سازنده، متفکر و خالق روبرو هستیم به نام GenZ که جذاب ترین مشتریان برای بزرگترین برندها جهان هستند. برندها باید بدانند که نحوه ارتباط با این نسل متفاوت است و آنها از فروختن متنفر هستند. چرا که این نسل کارهای مهمتری از جمله بازسازی سیاره شکسته زمین را دارند که ما به آنها واگذار کرده ایم. یا شورش در برابر جنگ های ناعادلانه و بهبود روان درمانده از پندمیک.

خوش بینی دنیای امروز چیز جدیدی می طلبد. مصرف کننده مربوط به نسل قدیم است. هوشیار باشیم که ساده انگارانه از کنار آن نگذریم.

نویسنده: شهرام موبد

لینک کوتاه : https://www.jahantitr.com/?p=15413

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.